Poslední Chrudim vzala bod prvoligovému lídrovi z Chomutova

Poslední tým první hokejové ligy Chrudim dokázal ve středečním 9. kole vzít bod lídrovi z Chomutova. Favorizovaní Severočeši vedli až do 56. minuty 2:1, pak ale Šeda dokázal vyrovnat. Bod navíc zajistil v prodloužení Chomutovu Skořepa.

Ilustrační foto

Ještě hůře dopadl další severočeský klub Ústí nad Labem, které podlehlo v Litoměřicích 3:4 rovněž v prodloužení. Na vedoucí příčku tak ztrácí již dva body. Domácí tým nezachytil úvod zápasu a už ve čtvrté minuté prohrával 0:2. A když vstřelil ve 14. minutě svůj druhý gól v zápasu Janků, zdálo se být rozhodnuto. Nováček z Litoměřic se však nevzdal a 43 sekund před koncem sniížil Tvrzník již na 2:3.

Zaplněný stadion se otřásl v základech sekundu před koncem, kdy vyrovnal kapitán Slížek. Šok dokonal v prodloužení z dorážky Přeučil a ústecký kotel definitivně utichl.

Prodlužovat se muselo i v Olomouci, kde už domácí prohrávali 0:2 se Znojmem. Na začátku závěrečné třetiny však dvěma góly vyrovnali a 16 sekund před koncem prodloužení další bod Olomouci přinesl úspěšný únik Vyrůbalíka.

Důležité tři body si připsaly po pěti porážkách Benátky. Také díky třem posilám z extraligového Liberce, gólmanovi Vošvrdovi a obráncům Rýglovi s Trončinským, porazily Tábor 4:2.

Hokejiské Berouna dlouho drželi krok na ledě Havlíčkova Brodu. Osudným se jim stalo deset sekund na začátku 57. minuty, kdy inkasovali dva góly od Knotka a Meidla. Konečný výsledek 4:1 pro domácí uzavřel Třetina při power play. Stejným výsledkem skončil i duel Kadaně s Vrchlabím. Domácí tým rozhodl čtyřmi góly ve druhé třetině.

V nepříliš pohledném zápase si všechny tři body z Písku odvezla jihlavská Dukla, přestože prohrávala po brance Roberta Procházky. Hostům se však vydařil vstup do druhé třetiny a po rychlých gólech Aleše Padělka a Čachotského vzali otěže zápasu do svých rukou. Písek se ve třetí části dral za vyrovnáním a za Řehořem zazvonila levá tyč, třetím gólem však snížil písecké naděje Bakus. Stejný stav setrval do závěrečné sirény, Jihlava tak vyhrála v Písku 3:1.

První hokejová liga - 9. kolo
Třebíč - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. a rozh. nájezd Okál, 26. Dočekal - 16. J. Hruška, 35. Roubík. Rozhodčí: Wagner - Skopal, Klein. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1360.
Benátky nad Jizerou - Tábor 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky: 6. Krejčík, 20. Skořepa , 49. Hudíček, 59. Nevyhoštěný - 44. a 55. Štrba. Rozhodčí: Florián - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8, navíc Kostourek (Tábor) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 339.
Havlíčkův Brod - Beroun 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 30. M. Hlinka, 57. Knotek, 57. Meidl, 60. Třetina - 1. Švagrovský. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 5:6, navíc Meidl (Havlíčkův Brod) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 749.
Kadaň - Vrchlabí 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Branky: 21. Mikšovic, 27. Freiberg, 32. Szakal, 34. Boušek - 50. Bezouška. Rozhodčí: R. Svoboda - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 540.
Písek - Jihlava 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 19. R. Procházka - 23. A. Padělek, 26. Čachotský, 53. Bakus. Rozhodčí: Dvořák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 856.
Chrudim - Chomutov 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 39. Žák, 56. Šeda - 23. Seman, 47. Kůs, 63. Skořepa. Rozhodčí: Zubzanda - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 420.
Litoměřice - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 39. Hašek, 60. Tvrzník, 60. Slížek, 62. Přeučil - 1. a 14. Janků, 4. Čurilla. Rozhodčí: Vampola - Reich, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 1800.
Olomouc - Znojmo 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 41. Kucharczyk, 43. Zbořil, 65. Vyrůbalík - 20. Haman, 22. Staněk. Rozhodčí: Pavlovič - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:9, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 988.