Týmy z čela první hokejové ligy nezaváhaly

Hokejisté Chomutova i Ústí nad Labem zvládli vítězně své sobotní zápasy 10. kola první ligy a v tabulce si pojistili první dvě příčky. Na olomouckém ledě uspěla i třetí Jihlava, výhru 3:2 jí zajistily lépe zvládnuté samostatné nájezdy.

Ústí odčinilo v severočeském derby porážku z Litoměřic, po které mu jeho věrní diváci vyjádřili nedůvěru a tradiční kotel byl v zápase s Kadaní prázdný. Zápas rozhodli domácí zlepšeným výkonem od druhé třetiny a nakonec slavili výhru 6:2. V závěru zápasu se strhla bitka, po které odešli předčasně do kabiny tři hráči z každého týmu.

V dalším krajském derby trápil chomutovské střelce dlouho litoměřický brankář Volke. Překonat ho dokázali jen obránci - ve 12. minutě Havíř a po 18 vteřinách třetí třetiny Brňák. Za stavu 2:0 ale hostům zpět do hry pomohli sami domácí svou nedisciplinovaností. Dvojnásobné oslabení potrestal ve 49. minutě Horčička a pak se Litoměřice praly o vyrovnání. V závěrečných dvou minutách hrály další přesilovku, kterou umocnily odvoláním brankáře, ale Chomutov stoprocentní domácí bilanci udržel.

V Olomouci šla do vedení už ve 2. minutě Jihlava zásluhou Hodka. Hanáci s nástupem do druhé třetiny vývoj otočili, za stavu 2:1 ale dvakrát trefili jen tyč. Tyto nevyužité šance se pak domácím vymstily. Ve 48. minutě Jihlava využila přesilovou hru zásluhou Jeslínka a v samostatných nájezdech se pak jako jediný prosadil hostující Padělek.

Rozhodující branka zápasu mezi Benátkami a Pískem padla již ve 41. vteřině. Střelcem hostů byla nová akvizice ze Znojma - zkušený útočník Karel Plášek. Druhou branku přidal až při power play obránce Výborný. Domácí tým na vlastním stadionu už potřetí v sezoně neskóroval.

Znojemští Orli vstoupili do zápasu s Chrudimí aktivně, což jim přineslo již ve čtvrté minutě gól z hole Tomáše Rachůnka. Chrudim zbraně nesložila a na začátku třetí dvacetiminutovky dokázala skóre otočit. Nejprve se trefil Lukáš Radil a o tři minuty později si připsal přesnou trefu i Jiří Goiš. Znojemskému Vladimíru Říhovi se však podařilo devět minut před sirénou vyrovnat. V prodloužení gól nepadl a v nájezdech zajistil domácím druhý bod opět Říha.

Prodloužení nerozhodlo ani v Táboře, kde si hosté z Berouna připsali bonusový bod zásluhou proměněného nájezdu zkušeného obránce Jaroslava Nedvěda.

V kvalitní souboj brankářů se proměnilo utkání mezi Vrchlabím a Třebíčí, více radosti měl po závěrečném hvizdu domácí Ševčík. Ten udržel čisté konto a vychytal pátou výhru v sezoně, tentokrát 2:0.

Za tři body v duelu s Havlíčkovým Brodem vděčí hokejisté Hradce Králové především centrovi první pětky Roubíkovi. Ten dva góly dal a na další přihrál. Hradec díky lepší produktivitě ve druhé třetině zvítězil 5:3 a svého soupeře v tabulce předstihl.

Výsledky 10. kola první hokejové ligy
Benátky nad Jizerou - Písek 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 1. Plášek, 60. Výborný. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 345.
Ústí nad Labem - Kadaň 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Branky: 25. Alinč, 29. Pazourek, 33. Zeman, 47. Hovorka, 51. Pojkar, 53. Kloz - 13. K. Ton, 49. Charousek. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:6, navíc Čurilla, Pojkar, Kanko - Rohan, Přindiš, Trefný všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1991.
Olomouc - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Brančík, 21. Černý - 2. Hodek, 48. Jeslínek, rozh. nájezd Padělek. Rozhodčí: Smitka - Wesley, Kašík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 902.
Chomutov - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Havíř, 41. Brňák - 49. Horčička. Rozhodčí: Ondřej - Skopal, Klein. Vyloučení: 8:5, navíc Půlpán a Benda (oba Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1368.
Znojmo - Chrudim 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. Rachůnek, 51. a rozh. nájezd Říha - 42. Radil, 45. Goiš. Rozhodčí: Kalivoda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1456.
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)
Branky: 27. a 57. Roubík, 22. Kubica, 31. Budínský, 33. Kadlec - 23. J. Ondráček, 39. Meidl, 48. M. Ondráček. Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Táborský - Knotek oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1238.
Tábor - Beroun 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. Šperger, 45. Heřman - 13. Růžička, 33. Žalčík, rozh. nájezd J. Nedvěd. Rozhodčí: A. Jeřábek ml. - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:7, navíc Jelínek (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 980.
Vrchlabí - Třebíč 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Rusnák, 60. Tvrdek. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:6, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1322.