Hokejisté Chomutova využili zaváhání Ústí a vedou o čtyři body

Hokejisté Chomutova využili zaváhání rivala z Ústí nad Labem a díky vítězství 3:2 v derby v Kadani odskočili v čele tabulky první ligy na rozdíl čtyř bodů. Druhé Ústí podlehlo v 11. kole 4:5 po samostatných nájezdech v Třebíči a přiblížila se mu třetí Jihlava.

Hokejisté Chomutova se radují z branky.

Úřadující vítěz druhé nejvyšší soutěže Chomutov rozhodl o výhře v Kadani v přesilovkách, v nichž skórovali Kraft, Benda a Duda. Domácí ještě čtyři minuty před třetí sirénou díky Fialovi snížili, ale vyrovnat už nestačili.

V Třebíči se hrál trochu překvapivě vyrovnaný duel jako na houpačce, v němž se oba celky střídaly ve vedení. V nájezdech rozhodl o vítězství domácích Obdržálek, jenž se trefil i v normální hrací době.

Jihlavu nasměroval na ledě poslední Chrudimi za vítězstvím už v první minutě kapitán Bakus. Na jeho vedoucí branku sice odpověděl brzy Charousek, ale hosté do konce třetiny skórovali ještě dvakrát díky Hodkovi a Pitulemu. Po třetí inkasované brance opustil domácí klec Landsman a pustil místo sebe debutujícího šestnáctiletého Langhamera. Ten udržel čisté konto celé druhé dějství, v němž Šeda snížil, ale hosté díky dvěma brankám Čachotského v třetí části dosáhli na vítězství 5:3.

Už pátou domácí výhru za sebou si připsal Beroun, jenž tentokrát deklasoval 6:2 hosty z Hradce Králové. Medvědi zvládli vstup do zápasu s přehledem a první třetinu vyhráli 3:0. Zbytek zápasu si hlídali skóre stejně dobře jako nejproduktivnějšího hráče první ligy Roubíka.

Havlíčkův Brod doma po šesti minutách prohrával 0:1 s Vrchlabím, pak však hráči Rebelu nastříleli za 40 minut pět gólů a díky vítězství 6:3 si došli pro tři body.

První hokejová liga - 11. kolo:
Beroun - Hradec Králové 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky: 10. Hašek, 14. Švagrovský, 18. Karpov, 24. Žálčík, 48. Besser, 50. Kupec - 40. Nedbal, 54. J. Hruška. Rozhodčí: Smitka - Svoboda, Štofa. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 650.
Litoměřice - Znojmo 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 1. a rozhodující sam. nájezd Horčička, 53. Vobořil - 10. Vyletelka, 42. Hradecký. Rozhodčí: Ondřej - Polonyi, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1750.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:0, 1 :1, 2:0)
Branky: 8. Kucharczyk, 39. Szturc, 50. Haluza, 52. Bartoň - 36. Pavlů. Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 796.
Písek - Tábor 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Heš, 28. Plášek - 1. Török. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:3, navíc Ježek (Tábor) 10 min. Bez využití. Diváci: 2000.
Kadaň - Chomutov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 22. Rohan, 56. Fiala - 18. Kraft, 26. Benda, 37. Duda. Rozhodčí: Jebavý, M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:3. Diváci: 1180.
Chrudim - Jihlava 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Body: 4. Charousek, 22. Šeda, 50. Buchtele - 44. a 60. Čachotský, 1. Bakus, 13. Hodek, 13. Pitule. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 920.
Havlíčkův Brod - Vrchlabí 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
Branky: 18. Švaňhal, 20. Endál, 25. Zohorna, 40. Třetina, 45. Meidl, 51. Stromko - 6. Látal, 48. Bláha, 60. Š. Rusnák. Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Hejl. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 921.
Třebíč - Ústí nad Labem 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 42. a rozhodující sam. nájezd Obdržálek, 7. Okál, 25. Nahodil, 41. Laš - 31. a 39. Pajič, 6. Pazourek, 50. Alinč. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6, navíc Hampl (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1290.