Chomutov v čele první ligy vystřídali hokejisté Jihlavy

Druhá hokejová liga má po 14. kole nového lídra. Do čela se po výhře 6:1 nad Třebíčí posunula Jihlava. Dukla z prvního místa sesadila Chomutov, který prohrál 3:4 s Berounem, zaznamenal první domácí porážku v sezoně a na Jihlavu ztrácí jeden bod.

Jihlava do derby Vysočiny nevstoupila nejlépe a už ve třetí minutě prohrávala. Dukla se probrala až na začátku druhé třetiny, když v 25. minutě Bakus překvapil střelou z rohu brankáře Míču. Domácí ještě před přestávkou otočili skóre - Jeslínek poslal skvělou přihrávku na Zemana před branku a ten si pohrál s třebíčským gólmanem.

V závěrečné třetině se zápas přiostřil, když se hosté po druhé Bakusově brance nechali vylučovat a Jihlava v přesilovkách dovedla zápas k vítězství. Konečnou podobu výsledku dali Hodek, Staněk a Bezděk.

Chomutov přišel o domácí neporazitelnost navzdory tomu, že v zápase s Berounem vedl už 3:1. Hosté totiž v úvodu druhé třetiny snížili a ve 34. minutě díky Nedvědovi vyrovnali. Domácí mohli rozhodnout dvě minuty před koncem při přesilové hře, ale právě v ní chomutovské obraně ujel Švagrovský a vstřelil vítězný gól Berouna. Na ten v samotném závěru nedokázal Chomutov odpovědět ani během minutu a čtvrt dlouhé přesilovky.

Druhou porážku za sebou utrpělo favorizované Ústí nad Labem, které prohrálo 2:4 v Hradci Králové. V dresu domácích se dvěma góly blýsknul Šejnoha a Severočeši i díky němu přišli o sérii devíti zápasů, ve kterých dokázali bodovat.

Čtyřzápasové čekání na výhru ukončili hokejisté Kadaně, když zvítězili 2:1 na ledě Benátek nad Jizerou. Domácí sice vedli od první třetiny díky Rýglovi, hosté ale výsledek v závěrečném dějství po brankách Mikšovice a Trefného v přesilovce otočili.

První hokejová liga - 14. kolo:
Benátky nad Jizerou - Kadaň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Rýgl - 44. Mikšovic, 52. Trefný. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:7, navíc Fiala (Kad.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 329.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 17. Čurilla, 59. Hanzl - 16. a 38. Šejnoha, 6. Moskal, 33. Budínský. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení 7:4, navíc Alinč (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2734.
Jihlava - Třebíč 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
Branky: 25. a 47. Bakus, 26. Zeman, 54. Hodek, 54. Staněk, 56. Bezděk - 3. Dočekal. Rozhodčí: Vagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. Diváci: 4132.
Olomouc - Chrudim 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. a roz. nájezd Ministr, 27. Řípa - 7. Sýkora, 58. Drtina. Rozhodčí: Jebavý - Chocholouš, Dřínovský. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 839.
Chomutov - Beroun 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 16. Procházka, 25. Radulay, 26. Mucha - 10. Rudovský, 27. J. Novotný, 34. Nedvěd, 58. Švagrovský. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc Nedvěd (Beroun) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1263.
Písek - Litoměřice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. Plášek - 58. Stříteský, rozhodující nájezd Horčička. Rozhodčí: Kalivoda - Šperl, Flégl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 720.
Znojmo - Havlíčkův Brod 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 23. Vrba, 46. Hradecký, 59. Staněk - 3. Němec, 24. Rytnauer, 43. Hlinka, 50. Meidl. Rozhodčí: Jílek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:9, navíc Rangl 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1535.
Tábor - Vrchlabí 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Šperger, 65. Mrkvička - 23. Beck. Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 910.