Hokejisté Jihlavy prohráli v derby a pustili do čela Chomutov

Hokejisté Jihlavy prohráli v 15. kole první ligy v derby 1:3 na ledě Havlíčkova Brodu a přišli o první místo v tabulce. Do čela se s dvoubodovým náskokem dostal Chomutov, jenž po výměně trenérů vyhrál 3:1 v Hradci Králové.

Tradiční hokejový svátek si v havlíčkobrodské Kotlině nenechalo ujít 3950 fanoušků, kteří zimní stadion poprvé v sezoně vyprodali. Rebelové svedli se svým odvěkým rivalem nelítostnou bitvu, která s sebou přinesla obrovské drama až do konce. Nakonec se radovali domácí hráči, kteří svého největšího soka zdolali v poměru 3:1.

V Chomutově v pondělí po dvou porážkách měnili trenéry, Jaroslava Lišku v roli hlavního kouče vystřídal Milan Kašpárek. Severočeši načali novou éru úspěšně už ve 4. minutě, kdy šli do vedení brankou Krafta. Domácímu Hradci se podařilo hned v páté minutě vyrovnat v přesilové hře, kdy se trefil Jan Hruška. Ve druhé třetině hosté v rozmezí jedné minuty vsítili dvě branky, když se ve 37. minutě po nádherné přihrávce Dudy trefil Kůs a o minutu později přidal rozhodující branku Seman.

Berounští Medvědi vyhráli pošesté v řadě a posedmé na domácí půdě, čímž udrželi neporazitelnost před vlastními fanoušky. Zápas se Znojmem byl velmi vyrovnaný s mírnou převahou hostů, kteří však nebyli úspěšní v koncovce. Medvědi posílení o Vladimíra Kameše z Kladna dokázali zápas udržet i přes závěrečný nápor Znojma. Skóre otevřel Kafka, do kabin se šlo ale za stavu 1:1 po vyrovnávací brance Hamana. V polovině zápasu vstřelil rozhodující branku Jiří Hašek.

Benátky si připsaly premiérovou výhru na ledě soupeře v sezoně, poté co v prodloužení dobyli 4:3 Třebíč. Vítězný gól zaznamenal ve 44. sekundě nastavení Bárta.

Neporazitelnost Litoměřic v jejich nové aréně ukončila Olomouc, jež domácí deklasovala 5:0. K debaklu se schylovalo také v Kadani, která v první třetině nastřílela čtyři branky Písku, ale Jihočeši nakonec korigovali na 2:4.

Hradec Králové - Chomutov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 5. J. Hruška - 4. Kraft, 37. Kůs, 38. Seman. Rozhodčí: Zubzanda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:8, navíc Davídek (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1625.
Chrudim - Tábor 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 29. Goiš - 5. Török, 17. Mrkvička, 27. Černý. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 490.
Kadaň - Písek 4:2 (4:0, 0:0, 0:2)
Branky: 12. a 18. Eiselt, 2. Hlubuček, 12. Kadlec - 45. Slavík, 47. Polodna. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 465.
Beroun - Znojmo 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Kafka, 29. Hašek - 16. Haman. Rozhodčí: Kubeš - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1000.
Vrchlabí - Ústí nad Labem 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Látal - 60. Diviš, rozhodující sam. nájezd Čurilla. Rozhodčí: Horák - Arazimová, Hejl. Vyloučení:4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1280.
Litoměřice - Olomouc 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 6. Pekr, 10. Koma, 30. Haluza, 38. Černý, 50. Kucharczyk. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1730.
Havlíčkův Brod - Jihlava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 24. Meidl, 32. Třetina, 56. Kempný - 26. Jeslínek. Rozhodčí: Úlehla - Paděvět, Čížek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 3950.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 1. a 56. Hampl, 20. Laš - 24. a 58. Urban, 28. Jech, 61. Bárta. Rozhodčí: Florian - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:8, navíc E. Kadela 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1140