Hokejisté Hradce Králové udrželi v závěru vedení proti Znojmu

Hokejisté prvoligového Hradce Králové měli dlouho předehrávku 16. kola proti Znojmu ve svých rukou, v závěru se ale o vítězství 3:2 museli velmi strachovat. Hosté v poslední desetiminutovce vstřelili dvě branky a i poté měli šance na vyrovnání.

Domácím se podařila úvodní třetina, kdy v 11. minutě od modré čáry vsítil gól Hendrych. V prostředním dějství nepadla žádná branka, spíše se bojovalo, než hrál pohledný hokej. Brankové hody v závěrečné dvacetiminutovce odstartovali Macháň a Jan Hruška, hosté však ani za stavu 0:3 nesložili zbraně.

Hradec Králové se díky výhře posunul na čtvrté místo tabulky, Znojmo zůstalo sedmé.

Hradec Králové - Znojmo 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 11. Hendrych, 47. Macháň, 48. J. Hruška - 51. Česnek, 56. David. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 1295.