Hokejisté Jihlavy vyhráli jako první v Berouně a opět vedou

Hokejisté Jihlavy dokázali v 16. kole první ligy jako první v této sezoně vyhrát v Berouně a po vítězství 4:1 se vrátili do čela tabulky o skóre před Chomutov. Dosavadní lídr prohrál 2:3 po samostatných nájezdech ve Vrchlabí.

Jihlavská Dukla ztratila první místo v tabulce po porážce v derby v Havlíčkově Brodě, další venkovní utkání jí však vyšlo mnohem lépe. Oproti prvnímu kolu, kdy Jihlava vyhrála 4:0, dnes dokázal Beroun alespoň vstřelit branku. O tento čestný úspěch se postaral ve třetí třetině kapitán Medvědů Jiří Novotný. Jihlava odehrála povedené utkání, všude byla o krok dřív. Ukončila tak nejen berounskou domácí neporazitelnost, ale i jeho šestizápasovou sérii bez prohry.

Chomutov šel ve Vrchlabí za třemi body, ale po zvratu v závěrečné desetiminutovce bral jen jeden. Ještě ve 48. minutě vedl vítěz minulého ročníku první ligy 2:0, pak se ale Kubeš s Poživilem postarali o vyrovnání a v sedmé sérii rozhodl o vítězství domácích Bezouška.

V nastavení uspěl další z favoritů na postup do extraligy z Ústí nad Labem, který vyhrál 3:2 v Táboře. Své kvality ambiciózní Lvi potvrdili již ve čtvrté minutě zápasu brankou Pajiče. Tábor ale gól nepoložil. Studenou sprchu si Slovan odbyl přesně v polovině zápasu, kdy se domácím podařilo skóre otočit. Favorit byl rázem pod tlakem a dlouho nemohl najít recept na výbornou obranu Kohoutů. Povedlo se to až Mikulíkovi ve 45. minutě. Jeho branka znamenala prodloužení, v jehož druhé polovině získal bonusový bod díky Klozovi favorit.

Chrudim obrala o body Litoměřice v druhém utkání v sezoně, tentokrát na jejich ledě v Kalich Areně vyhrála 4:1. Hosté byli produktivnější, což rozhodlo. Své vedení si celý zápas pečlivě hlídali a nepovolili Stadionu více než jeden gól.

Kadaň ve vyrovnaném utkání porazila 3:0 Olomouc. Domácí šli do vedení v 11. minutě, kdy dělovkou nad rameno brankáře Žigárdyho skóroval Mikšovic. Po bezbrankové druhé části hosté zvýšili tlak, ale Závorka v brance domácích byl neprůstřelný. V 55. minutě po přihrávce Balázse zvýšil Charousek a jistotu přidal minutu nato Boušek, jehož vyslal do samostatného nájezdu Kadlec.

Třebíčští pod novým trenérským tandemem Pokorný - Novák v utkání s Pískem dvakrát dotahovali, ale nakonec byli blíže vítězství oni. Jenomže 65 minut o vítězi nerozhodlo a po nájezdech se radovali z vítězství 4:3 hosté z jihu Čech.

Havlíčkův Brod po výhře nad Jihlavou hostil Benátky, které poprvé v sezoně bodovaly venku v minulém kole v Třebíči. Do souboje s Rebely měli hosté přímo katastrofální nástup, když už po šestnácti sekundách hry prohrávali, ale z této studené sprchy se vzchopili a brzy srovnali se svým soupeřem krok. Poslední slovo ale patřilo hráčům z Kotliny, kteří se ještě před první sirénou chopili dvoubrankového vedení. Benátky nad Jizerou utkání ještě zdramatizovaly snížením na 2:3, domácí si však utéct body nenechali a po třech dalších gólech zvítězili 5:2.

16. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Písek 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. E. Kadela, 28. Burian, 40. R. Kadela - 3. Nedvěd, 18. Slavík, 51. Vráblík, rozhodující sam. nájezd Fadrný. Rozhodčí: Petružálek - Reich, Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Heš (Písek) 10 min. Využití. 1:0. Diváci: 1370.
Beroun - Jihlava 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 49. Novotný - 6. Bezděk, 27. Bakus, 44. Čachotský, 52. Jeslínek. Rozhodčí: Přikryl - Obadal, Goňa. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 900.
Tábor - Ústí nad Labem 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 30. Mrkvička, 32. Petráček - 4. Pajič, 46. Mikulík, 64. Kloz. Rozhodčí: Jebavý - Flegl, Špergl. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1020.
Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 53. Meidl, 9. a 33. Vojtěch Němec, 6. Pavlík, - 5. Kica, 23. Urban. Rozhodčí: Lacina - Klein, Skopal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1200.
Kadaň - Olomouc 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Mikšovic, 55. Charousek, 56. Boušek. Rozhodčí: Pavlovič - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 590.
Litoměřice - Chrudim 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Horčička - 10. a 60. Fořt, 16. Toužimský, 37. Žák. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 1640.
Vrchlabí - Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 51. Kubeš, 58. Poživil, rozhodující sam. nájezd Bezouška - 21. Kůs, 48. Jíra. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 7:9, navíc Kuběna (Chomutov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1325.