Favorité první hokejové ligy nezaváhali, dál vede Jihlava

Favorité první hokejové ligy v sobotním 18. kole nezaváhali. Vedoucí Jihlava vyhrála 4:2 na ledě Vrchlabí, druhý Chomutov zvítězil 2:1 v Táboře a na první místo stále ztrácí dva body.

Jihlavě se vydařila zejména první třetina, po které díky brankám Hodka, Čachotského a Mana vedla 3:0. Na další branky se čekalo až do závěrečného dějství, kdy Vrchlabí snížilo po dvou Tvrdkových zásazích na rozdíl jediného gólu, jistotu ale hostům dal dvě minuty před koncem Čachotský.

Tábor přivítal podruhé za sebou tým pomýšlející na postup. Po remíze s třetím týmem tabulky Ústím nad Labem hostil Chomutov, tentokrát ale favorita o body neobral.

Hosty poslal do vedení v závěru první části Havíř, v 42. minutě pak šťastnou trefou po odrazu od brusle bránícího hráče přidal druhý gól Chomutova Kraft. Domácí pouze dokázali snížit dvě minuty před koncem po trefě Ivana Padělka.

Velký obrat se podařil hráčům Litoměřic, kteří ještě dvě a půl minuty před koncem prohrávali na ledě Kadaně 0:2. Díky Slížkovi a Šináglovi se však nováčkovi soutěže podařilo vyrovnat a v prodloužení o jeho výhře rozhodl Hašek.

Havlíčkův Brod prohrál 3:6 s Olomoucí a poprvé v sezoně na vlastním ledě nebodoval. V předchozích sedmi zápasech sedmkrát vyhrál a na Písek nestačil v prodloužení. Domácím se stala osudnou slabší chvilka v průběhu druhé třetiny, kdy hostující Hanáci dali tři branky v krátkém časovém sledu a vybudovali si dvoubrankový náskok.

Havlíčkův Brod - Olomouc 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 4. Micka, 30. Fiedler, 59. M. Ondráček - 17. Bartoň, 31. Haluza, 32. Zbořil, 33. Černý, 47. Pekr, 59. Ministr. Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1300.
Třebíč - Chrudim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Ostrčil, 22. R. Kadela, 48. Nahodil - 45. Semorád. Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 1470.
Kadaň - Litoměřice 2:3 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 8. Novák, 30. Hlubuček - 58. Slížek, 59. Šinágl, 65. Hašek. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:6, navíc Přeučil (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 520.
Beroun - Písek 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 49. J. Nedvěd, 51. Vlček, 53. Hafenrichter - 16. Z. Nedvěd, 42. Heš. Rozhodčí: Florian - Suchánek, Brecha. Vyloučení: 5:8, navíc Látal (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 700.
Tábor - Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 58. Padělek - 19. Havíř, 43. Kraft. Rozhodčí: Wagner - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 1160.
Vrchlabí - Jihlava 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)
Branky: 43. a 51. Tvrdek - 11. a 58. Čachotský, 7. Hodek, 20. Man. Rozhodčí: Pavlovič - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 1581.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)
Branky: 34. Roubík - 3. a 8. Víšek, 44. a 50. Kolman, 12. Kopic, 22. Bárta, 46. Urban. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3. Diváci: 1345