Jihlava ve šlágru první hokejové ligy nestačila na Ústí

Hokejisté Jihlavy v dnešním šlágru první ligy nestačili na Ústí nad Labem a na vlastním ledě prohráli 1:3. Vedení v tabulce tak museli přepustit Chomutovu, který vyhrál na ledě Znojma 7:4.

V Jihlavě padl první gól až v 25. minutě, kdy Dukla hrála přesilovou hru, jenže v útočném pásmu špatně rozehrála a Čurilla ji potrestal. Další úder Slovanu přišel hned v úvodu poslední části hry. Po vhazování ze středového kruhu se puku zmocnil Hanzl, prosmýkl se mezi dvěma obránci, položil si Řehoře a pohodlně zasunul kotouč do branky.

Dukla se snížení dočkala ve 48. minutě, kdy Bakus z rohu útočného pásma nahodil puk na Salfického a kotouč k překvapení všech zapadl do branky. Rozhodl pět minut před koncem Mikulík, jenž propálil Řehoře hned po buly.

Hokejisté Třebíče dokázali využít řady absencí v litoměřickém týmu a vyhráli 5:2. Domácí zaspali především začátek druhé třetiny, kdy inkasovali čtyřikrát. Po zbytek zápasu sice měli často téměř stoprocentní šance, využít však dokázali jedinou.

Rovněž poslední Písek měl řadu hráčů na marodce a proti Hradci Králové vyrukoval jen s pěti obránci. Hosté celkem hladce vyhráli 4:0, když si čisté konto připsal gólman Filip Luňák.

Benátky porazily Vrchlabí v prodloužení

V souboji dvou týmů z chvostu tabulky byly úspěšnější domácí Benátky nad Jizerou, které udolaly Vrchlabí 2:1 v prodloužení. V úvodní třetině se gólově prosadil pouze vrchlabský Hubáček, na začátku druhé části hry ale vyrovnal Vantuch. V závěrečné třetině byli aktivnější hosté, ale slibně vypadající šance nedotáhli ke gólu. Utkání nakonec rozhodl v prodloužení při přesilovce nejlepší benátecký střelec Tomáš Urban.

Atraktivní duel a 11 branek viděli diváci ve Znojmě. Orli proti Chomutovu neustále dotahovali, střelecky aktivní byl především Radek Duda, jenž se trefil do sítě domácích dvakrát.

Rovněž 7:4 porazila Kadaň Tábor, ale o výsledek se musela strachovat až do samotného závěru. V poslední minutě zlomili domácí velký tlak Tábora dvěma góly do prázdné branky a posunuli se do horní poloviny tabulky. Hrdinou utkání byl autor hattricku Novák.

Dobře rozehraný duel nedokázali dotáhnout k vítězství hráči Chrudimi. Především díky povedeným přesilovkám drželi proti Havlíčkovu Brodu po dvou třetinách příznivé skóre 4:3. Poté si však vzal slovo Třetina, jenž dvěma góly zápas otočil a připravil ještě Meidlovi poslední přesnou trefu do prázdné branky.

Opatrné utkání mezi Olomoucí a Berounem rozhodlo prodloužení. V něm již po 15 vteřinách prostřelil Furcha Zbořil a zajistil domácím bonusový bod.

19. kolo první hokejové ligy:
Litoměřice - Třebíč 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)
Branky: 18. Horčička, 32. Rindoš - 21. a 25. Obdržálek, 11. E. Kadela, 21. Laš, 29. Burian. Rozhodčí: Kalivoda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:10, navíc Volke (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1570.
Jihlava - Ústí nad Labem 1:3 (0:0,0:1,1:2)
Branky: 48. Bakus - 25. Čurilla, 41. Hanzl, 55. Mikulík. Rozhodčí: Ondřej - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3896.
Benátky nad Jizerou - Vrchlabí 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Vantuch, 63. Urban - 8. Hubáček. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváci: 456.
Písek - Hradec Králové 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Roubík, 21. Kadlec, 29. Moskal, 51. Koudelka. Rozhodčí: Lacina - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 853.
Znojmo - Chomutov 4:7 (2:4, 1:1, 1:2)
Branky: 4. Podešva, 14. Mičulka, 34. Rachůnek, 56. Říha - 17. a 43. Duda, 4. Pulpán, 18. Skořepa, 19. Chlouba, 30. Sikora, 57. Seman. Rozhodčí: R. Svoboda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1341.
Chrudim - Havlíčkův Brod 4:6 (2:2, 2:1, 0:3)
Branky: 23. a 32. Fořt, 9. Semorád, 19. Kaut - 52. a 58. Třetina, 12. Sedlák, 19. J. Ondráček, 22. Němec, 59. Meidl. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:5, navíc Žák (Chrudim) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 1060.
Olomouc - Beroun 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 33. Pekr, 61. Zbořil - 39. Hafenrichter. Rozhodčí: Petružálek - Reich, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 842.
Kadaň - Tábor 7:4 (1:0, 3:2, 3:2)
Branky: 34., 41. a 60. Novák, 15. Boušek, 26. Bursík, 34. Schmidt, 60. Rohan - 23. Mrkvička, 29. Štrba, 46. Nedorost, 57. Černý. Rozhodčí: Kubeš - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 430.