Chomutov v první hokejové lize porazil Jihlavu a zvýšil náskok

Hokejisté vedoucího Chomutova ve šlágru první ligy porazili Jihlavu 3:0 a v tabulce mají před svým sobotním soupeřem náskok již čtyř bodů. Duklu navíc přeskočilo i Ústí nad Labem, které rovněž nedostalo ani gól a přehrálo Benátky jasně 6:0.

Chomutov měl po dvě třetiny značnou převahu, ale Řehoř v brance Jihlavy byl dlouho neprůstřelný. Překonal ho až dvakrát Jíra ve 30. a 39. minutě. V poslední třetině se Jihlava vzchopila, ale v brance Chomutova se k výbornému výkonu rozchytal Jarina, jenž puk za záda nepustil ani ve dvouminutovém oslabení tří proti pěti. Naopak v závěru přidal pojistku Seman.

Ústí rozhodlo o vítězství nad Benátkami zlepšeným výkonem od poloviny zápasu. Favorita přivedl do vedení jednačtyřicetiletý útočník Janků. Za dalších devět minut prostřelil gólmana Nedvídka mladík Kloz a ve třetí třetině přidali domácí další čtyři branky během šesti minut.

Na první a zároveň vítězný gól utkání v Třebíči se čekalo téměř do jeho poloviny, pak otevřel skóre v přesilovce Přibyl a hosté z Kadaně museli dotahovat. V závěrečné části se sice tlačili do útoku, ale v poslední minutě při power play podruhé inkasovali.

Havlíčkův Brod po první domácí porážce 3:6 od Olomouce hostil Litoměřice a reparát mu vyšel na výbornou. Prvoligovému nováčkovi dokonale oplatil porážku 3:4 a hostům nadělili debakl 8:1. Dvě branky zaznamenali Miroslav Třetina a Vojtěch Němec.

Již 138 minut čekají na gól střelci posledního Písku. Jihočeši tentokrát prohráli 0:3 ve Vrchlabí, navíc jim odskočila předposlední Chrudim. Té se podařilo zdolat domácí Beroun 4:1. Medvědi se sice v první třetině dostali do vedení po gólu Haška, ale v druhé třetině prospali její první polovinu. V období mezi 27. až 29. minutou inkasovali třikrát a Chrudim lehce otočila vývoj zápasu. I přes tlak se Medvědům nepodařilo skórovat a ve třetí třetině dostali čtvrtý gól z hole Patrika Fořta. Hosty podržel rovněž vynikajícím výkonem brankář Landsman.

Hokejistům Hradce Králové se povedl vstup do duelu s Olomoucí a zásluhou Budínského a Chmelíře vedli již v páté minutě 2:0. Hostům dal v závěru druhé třetiny naději Ministr, další šance ale nepřicházely ani na jedné straně. V poslední minutě utkání předvedla Olomouc drtivý tlak, všechny střely ale pochytal Filip Luňák.

Dramatický průběh mělo utkání v Táboře, kde domácí udolali Znojmo 5:4. Vedení se neustále přelévalo, rozhodující trefu si schoval do 53. minuty zkušený Ivan Padělek, který zazářil dvěma góly a jednou asistencí.

20. kolo první hokejové ligy
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky: 27. Janků, 36. Kloz, 48. Diviš, 50. Alinč, 52. Mikulík, 53. Handlovský. Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2382.
Třebíč - Kadaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 29. Přibyl, 60. Laš. Rozhodčí: Dvořák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Diváci: 1540.
Havlíčkův Brod - Litoměřice 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Branky: 6. a 36. Třetina, 37. a 47. Voj. Němec, 7. Sedlák, 30. Meidl, 48. Zohorna, 60. Vošmik - 8. Přeučil. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 10:6, navíc Vobořil (Lit.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1269.
Chomutov - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 30. a 39. Jíra, 56. Seman. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Diváci: 1831.
Beroun - Chrudim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 2. Hašek - 27. Král, 27. Sýkora, 29. Mocek, 53. Fořt. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 500.
Hradec Králové - Olomouc 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Budínský, 5. Chmelíř - 40. Ministr. Rozhodčí: Zubzanda - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1261.
Tábor - Znojmo 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)
Branky: 40. a 53. I. Padělek, 32. Havran, 33. Mrkvička, 44. Kostourek - 4. Česnek, 36. Beroun, 37. T. Rachůnek, 44. Havlík. Rozhodčí: Kubeš - Jílek, Žídek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 990.
Vrchlabí - Písek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Rusnák, 33. Hubáček, 57. Beck. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obádal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1200.