Poslední Písek v první lize překvapivě porazil po nájezdech Ústí

Poslední tým tabulky první hokejové ligy Písek překvapivě ve středečním 21. kole porazil 5:4 po samostatných nájezdech favorizované Ústí nad Labem. Jihočechům se tak vydařila premiéra pod novým trenérem Aloisem Chlustinou, jenž nahradil odvolaného Rudolfa Suchánka.

Bouřlivá byla především první část zápasu, která dohromady přinesla sedm branek a také střídání brankářů obou týmů Pinkase a Salfického. Zápas nakonec dospěl až k nájezdům a domácím hrdinou se paradoxně stal bývalý ústecký útočník Michal Dragoun, který kromě rozhodující trefy v nájezdech zaznamenal také dvě branky v normální hrací době.

Tabulku vede s tříbodovým náskokem před dvojicí Ústí, Jihlava vítěz minulého ročníku soutěže Chomutov, jenž dnes vyhrál 2:1 po nájezdech v Benátkách nad Jizerou. Domácí přitom nastoupili do zápasu proti velkému favoritovi bez bázně a už po 29 sekundách se ujali vedení díky brance Bárty. Hosté vyrovnali až téměř v polovině třetí třetiny zásluhou Hluchého. Poté však pohrdli několika velmi dobrými šancemi. Zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých jako jediný uspěl hostující Seman.

Jihlavští hokejisté po dvou porážkách zabrali a v domácím prostředí udolali Znojmo 3:1, které tak na Vysočině prohrálo už sedmý zápas v řadě. Dukla začala aktivně a už ve 4. minutě ujel elitní útočník první formace Hodek při hře čtyři na čtyři, blafákem na Horčičku nevyzrál, ale proti dorážce už byl znojemský gólman bez šance. Skóre se srovnalo na začátku druhé třetiny, kdy domácí zadáci "namazali" ve vlastní obranné třetině Berounovi, jenž puk namířil mezi Řehořovy betony. Vedení na stranu Jihlavanů znovu vrátila první formace, a to ve 37. minutě. Hodek se dostal ke střele, jeho pokus vyrazil Horčička přímo na hůl kapitána Bakuse a ten už neměl problém zasunout kotouč do sítě. Tentýž hráč vstřelil poslední branku o tyč v 57. minutě.

Litoměřice prohrály stejně jako v prvním utkání v sezoně 1:3 s Berounem. Medvědi rozhodli o své výhře v první třetině, kdy jim Litoměřice povolily dvakrát skórovat.

Zatím každý druhý zápas v Olomouci skončil po řádné hrací době remízou a na další to dlouho vypadalo i v utkání s Vrchlabím. První třetina branku nepřinesla, prosadil se až Ministr po více než půlhodině hry pohotovou střelou z otočky. Navýšit vedení dokázal v přesilovce kapitán Brančík, který tečoval nahození Tesaříka. Brančík byl úspěšný také po přestávce, když hned ve 41. minutě dorazil Tesaříkův střelecký pokus od modré čáry. Gólově odpovědět dokázali hosté hned za minutu. Samostatný nájezd proměnil Gajovský a za pět minut mohlo být olomouckým ještě hůř. Proti Žigardymu bylo nařízeno trestné střílení. Olomoucký brankář však vyloženou šanci Bláhy zlikvidoval. Vrchlabí mělo další možnosti po chybách Olomouce, žádnou z nich však hosté nepotrestali a tři body zůstaly po měsíci na Hané.

Regionální derby mezi Chrudimí a Hradcem Králové se hrálo po celou dobu ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Lépe vkročili do zápasu hosté a měli pár nebezpečných šancí v úvodu utkání, přesto jako první skórovali Chrudimští. Pak byl zápas jako na houpačce. Nejprve se domácí odpoutali na rozdíl dvou branek, ale od konce druhé třetiny hosté dokázali utkání otočit a odcházeli do kabin za stavu 2:3. Ve třetí třetině domácí opět strhli vedení na svou stranu, ale hosté 27 sekund před koncem dokázali vyrovnat v power play. Nakonec si odnesli dva body za výhru v prodloužení díky vítězné trefě Chmelíře.

21. kolo první hokejové ligy
Kadaň - Havlíčkův Brod 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Novák, 10. T. Klíma, 15. Bursík, 30. Hlubuček - 30. Knotek, 31. Hlinka, 51. Třetina. Rozhodčí: Kubičík - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5, navíc Revay - Třetina, Vošmik všichni 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 410.
Chrudim - Hradec Králové 4:5 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
Branky: 17., 27. a 45. Kousal, 48. Šeda - 37. a 60. Křetínský, 30. Roubík, 31. Volráb, 62. Chmelíř. Rozhodčí: Pavlovič - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1450.
Olomouc - Vrchlabí 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 36. a 41. Brančík, 33. Ministr - 42. Gajovský. Rozhodčí: Jílek - Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 606.
Písek - Slovan Ústečtí Lvi 5:4 po sam. nájezdech (3:4, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 2., 13. a rozhodující sam. nájezd Dragoun, 10. a 25. Ferebauer - 6. Ludvík, 8. Čurilla, 12. Handlovský, 18. Diviš. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 2:6, navíc Všetečka (Písek) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 853.
Benátky nad Jizerou - Chomutov 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Bárta - 49. Hluchý, rozhodující sam. nájezd Seman. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 273.
Litoměřice - Beroun 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 57. Novák - 2. Pavel, 16. Rudovský, 24. Besser. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1250.
Jihlava - Znojmo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 37. a 57. Bakus, 4. Hodek - 22. Beroun. Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2227.
Třebíč - Tábor 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Čech - 26. Mrkvička, 42. Černý. Rozhodčí: Přikryl - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 6:8, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 1470.