Hokejisté Chomutova porazili poslední Písek a vedou o šest bodů

Hokejisté Chomutova využili ve 22. kole první ligy zaváhání svých pronásledovatelů Ústí nad Labem a Jihlavy a zvýšili vedení v tabulce už na šest bodů. Úřadující vítězové druhé nejvyšší soutěže v sobotu porazili 3:1 poslední Písek.

Chomutov nastoupil bez pěti největších opor uvolněných do extraligy a Písek, povzbuzený výhrou nad Ústím v předchozím kole, mu byl po dvě třetiny vyrovnaným soupeřem. Zvlášť když se v 10. minutě ujal vedení. Favorita zachránil Seman, který trefami v 15. a 23. minutě vývoj otočil. Ve třetí části už měl Chomutov jasnou převahu, ale gólově ji vyjádřil jen v 53. minutě Hluchý.

Hokejisté Ústí pokračovali v sérii slabších výkonů a po prohře v Písku ztratili potřetí v sezoně všechny body na domácím ledě. Olomouc šla do vedení už v 70. sekundě zápasu, kdy Haluza překonal nadvakrát brankáře Orcta. Dvoubrankový náskok získal Hanákům v 17. minutě Kucharczyk střelou švihem po zaváhání domácí obrany. I ve druhé třetině udržel strážce olomoucké branky Žigárdy čisté konto a kapituloval až v polovině třetí části po střele Mikulíka. V závěru se Ústí pustilo do dvouminutové hry bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

Třetí Jihlava prohrála 0:2 na ledě Tábora. Dlouho vyrovnaný souboj přinesl první gól až ve 28. minutě, kdy se po individuální akci trefil Horáček. Hosté si sice díky velkému množství přesilovek dokázali vytvořit územní převahu, výborně chytajícího brankáře Čecha ale překonat nedokázali. O konečném výsledku zápasu pak na začátku třetí třetiny rozhodl ranou z mezikruží útočník Šperger.

Bývalý extraligový tým Znojmo se po sedmi zápasech dočkal vítězství. Hosty z Benátek zaskočili Orli už v 1. minutě, kdy otevřel skóre Heřman. O pár minut později udeřili i Beroun a Říha. Hosté sice ve třetím dějství snížili na rozdíl jediné branky, avšak tři body pojistil Orlům minutu před koncem Říha střelou do prázdné klece.

Hokejisté Havlíčkova Brodu si po porážce v Kadani chtěli spravit náladu doma v Kotlině s regionálním rivalem Třebíčí, ale podlehli 0:2. Kadaň si další vítězství nepřipsala, prohrála 2:3 na ledě především doma silného Berouna.

Nejvýraznější vítězství kola zaznamenal Hradec Králové, jenž po bezbrankové první třetině deklasoval 6:1 Litoměřice. Domácí skórovali hned třikrát ve druhé části, kdy se mezi 27. a 30. minutou trefili Vágner, Roubík a Budínský. Další tři góly přidal Hradec ve třetím dějství, podruhé skóroval Budínský.

Tábor - Jihlava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. Horáček, 41. Šparger. Rozhodčí: Petružálek - Flegl, Špergl. Vyloučení: 11:2, navíc Krupka (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1510.
Hradec Králové - Litoměřice 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
Branky: 30. a 51. Budínský, 27. Vágner, 30. Roubík, 47. Moskal, 52. Jindřich - 48. Přeučil. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1079.
Znojmo - Benátky nad Jizerou 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 17. a 60. Říha, 1. Heřman, 6. Beroun - 47. Kajínek, 57. Urban. Rozhodčí: Jebavý - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 1359.
Beroun - Kadaň 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Besser, 19. Hafenrichter, 52. Pacovský - 11. Mikšovic, 24. Novák. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 560.
Chomutov - Písek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 15. a 23. Seman, 53. Hluchý - 10. Luňák. Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 1226.
Havlíčkův Brod - Třebíč 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Obdržálek, 50. Nahodil. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1376.
Ústí nad Labem - Olomouc 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 51. Mikulík - 2. Haluza, 17. Kucharczyk. Rozhodčí: Kubeš - Beneš a Štofa. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2958.
Vrchlabí - Chrudim 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky: 7., 27. a 59. Hubáček, 8. Matějíček, 15. Beck - 39. Semorád, 48. Sýkora, 54. Fořt. Rozhodčí: Kalivoda - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Blažek 5 min. a do konce utkání, Zohorna (oba Chrudim) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1288