Hokejisté vedoucího Chomutova prohráli v první lize v Olomouci

Hokejisté vedoucího Chomutova teprve potřetí v tomto ročníku první ligy nebodovali. V dnešním utkání 23. kola prohráli v Olomouci 2:3 a jejich náskok v čele tabulky před Ústím nad Labem se ztenčil na čtyři body.

Olomouci vyšla první třetina, po Janáčkově dalekonosné ráně a Ministrově povedené individuální akci se dostala do dvoubrankového vedení. Hosté snížili z přesilovky a celou druhou třetinu byli lepším týmem, ale Hanáky podržel brankář Žigárdy.

V třetí třetině nejprve Olomouc přečkala oslabení a z následného protiútoku zvýšil na 3:1 Šedivý. Chomutov ještě snížil, ale při power play už vyrovnat nestihl.

Neuspěla ani třetí Jihlava, která v Benátkách nad Jizerou nezvládla samostatné nájezdy a prohrála 3:4. Dukla přitom na počátku třetí třetiny vedla už o dvě branky, ale domácí vyrovnali a v nájezdech pak byli úspěšní Kopic i Pabiška, zatímco na jihlavské straně neproměnili Bakus ani Čachotský.

Písek nastřílel Znojmu devět branek a přenechal poslední místo Chrudimi, která doma uhrála s Ústím nad Labem jen bod za porážku po nájezdech. Písecké rekordní vítězství 9:1 se přitom začalo rodit až v druhé části hry, v níž Jihočeši zlomili nerozhodný stav a prosadili se celkem čtyřikrát. Třetinu snů se pak domácím podařilo zopakovat i v závěrečném dějství.

Další utrápený zápas odehráli hráči Litoměřic, kteří před svými fanoušky podlehli Vrchlabí 0:4. Domácí opět brzy nabrali dvoubrankovou ztrátu, naopak sami se vůbec střelecky neprosadili.

23. kolo první hokejové ligy:
Chrudim - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. a 60. Semorád, 6. Stoklasa - 5. Janků, 35. Diviš, 45. Kloz, rozh. nájezd Mikulík. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 410.
Kadaň - Hradec Králové 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 58. a rozh. nájezd Balázs - 31. Volráb. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:6, navíc Mikšovic (Kadaň) 10 min. a do konce. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 383.
Benátky n. Jiz. - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Skořepa, 49. Mrkvička, 50. Hudíček, rozh. nájezd Kopic - 4. Protasenja, 35. Čachotský, 43. Padělek. Rozhodčí: Zubzanda - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 5:4, navíc Nevyhoštěný (Benátky) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 324.
Litoměřice - Vrchlabí 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Bezouška, 5. Chaloupka, 26. Rusnák, 51. Kubeš. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Flegl. Vyloučení: 7:5, navíc Slížek (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 870.
Olomouc - Chomutov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Janáček, 14. Ministr, 42. Šedivý - 21. Půlpán, 48. Davídek. Rozhodčí: Svoboda - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 953.
Třebíč - Beroun 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. a 44. Burian, 10. Obdržálek, 39. Nahodil - 36. Hašek. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Reich. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 1120.
Písek - Znojmo 9:1 (1:1, 4:0, 4:0)
Branky: 18. a 44. Fadrný, 33. a 39. Kudrna, 36. a 50. Slavík, 29. Bauer, 55. Dragoun, 58. Všetečka - 11. Rachůnek. Rozhodčí: Florian - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 660.
Havlíčkův Brod - Tábor 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: 7. Švaňhal, 13. Voj. Němec, 22. Zohorna, 46. Vošmik - 6. a 21. Kostourek, 33. Černý, 42. Šperger, 56. Mrkvička. Rozhodčí: Pavlovič - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:3. Diváci: 721.