Vedoucí Chomutov prohrál v první lize s poslední Chrudimí

Vedoucí Chomutov prohrál v dnešním zápase 24. kola první hokejové ligy 1:2 v prodloužení doma s posledním týmem tabulky Chrudimí. Po druhé porážce za sebou je úřadující vítěz druhé nejvyšší soutěže stále v čele tabulky s tříbodovým náskokem před dvojicí Ústí nad Labem, Jihlava.

Jihlava porazila Písek

Zápas prvního s posledním moc hokejové krásy nepobral. Domácí se 18 sekund před první přestávkou ujali díky Hluchému vedení, hosté srovnali ve 33. minutě zásluhou Drtiny. Ve třetí části si domácí přece jen vytvořili tlak, ale vynikajícího Landsmana nepřekonali. Naopak o překvapivé vítězství Chrudimi se v prodloužení postaral z trestného střílení Král.

Jihlavští hokejisté splnili v domácím prostředí roli favorita a porazili 4:2 Písek, jenž se tak vzhledem k vítězství Chrudimi vrátil na poslední místo tabulky. Dukla si připsala tříbodový zisk po dvou zápasech.

Ústí udolalo v derby 2:1 v prodloužení Litoměřice v zápase, v němž od 25. minuty prohrávalo po brance svého bývalého hráče Martina Nováka. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny vyrovnal Kloz a v druhé minutě nastavení rozhodl o bodu pro favorita Hanzl.

Po debaklu 1:9 v Písku se znojemští hokejisté vrátili na svůj led, kde přivítali soupeře z Olomouce. První dvě třetiny se hrály velmi opatrně a do šancí se týmy dostávaly jen zřídka. Prvního gólu se diváci dočkali až v 51. minutě, kdy se štěstím doklepl za Žigárdyho puk Plášek. O sedm minut později zvýšil Štach od modré a do prázdné branky pojistil vítězství několik sekund před koncem Haman.

Berounští hokejisté prodloužili havlíčkobrodskou sérii proher na čtyři. Hosté měli mírnou převahu pouze v začátku utkání, poté tlak Medvědů narůstal a chyb na nervózních hokejkách hostů přibývalo. Domácí po dvou třetinách jasně vedli 4:0 a v poslední periodě navýšil na rozdíl pěti gólů Pavel. Čestný úspěch zařídil hostům Knotek.

Hradec Králové bodoval popáté za sebou díky výhře 2:1 nad Třebíčí. Hned ve 3. minutě otevřel bekhendovou střelou skóre Křetínský. V polovině zápasu zvýšil na 2:0 Čermák a čtyři minuty nato hosté díky Kadelovi snížili. Na body však už nedosáhli.

24. kolo první hokejové ligy:
Vrchlabí - Kadaň 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 37. Poživil, 39. Pácal, 52. Chaloupka - 31. Balázs. Rozhodčí: Jebavý - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. Diváci: 800.
Ústí nad Labem - Litoměřice 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 58. Kloz, 62. Hanzl - 25. Novák. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2844.
Hradec Králové - Třebíč 2:1 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 3. Křetínský, 32. Čermák - 35. Kadela. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 755.
Beroun - Havlíčkův Brod 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 16. Švagrovský, 19. Vlček, 28. Kupec, 29. Hašek, 44. Pavel - 52. Knotek. Rozhodčí: Horák - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. Diváci: 300.
Tábor - Benátky nad Jizerou 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 28. V. Mrkvička, 46. Kostourek - 10. Klimt, 17. Pavlů, 26. Loskot. Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1.
Znojmo - Olomouc 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 51. Plášek, 58. Štach, 60. Haman. Rozhodčí: Kubičík - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 862.
Chomutov - Chrudim 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Hluchý - 33. Drtina, 61. Král z tr. střílení. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 745.
Jihlava - Písek 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 21. Hodek, 51. Pitule, 53. Padělek, 58. Bakus - 32. Fadrný, 60. Luňák. Rozhodčí: Smitka - Reich, Svoboda. Vyloučení: 6:12, navíc Jágr (Písek) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1297.