Rubriky:

WSM liga

Věřím, že mám Chomutovu co dát, říká nová posila Kántor

2. prosince 2010 13:57 - CHOMUTOV

Hokejový obránce Robert Kántor mění znovu klubové barvy. Poté, co počátkem listopadu skončil ve Slovanu Bratislava, stane se jeho novým působištěm prvoligový Chomutov. „S vedením klubu jsme v podstatě na všem dohodnuti. Jakmile dořeším poslední detaily chystané smlouvy, vydám se do Chomutova. A předpokládám, že se k novému týmu připojím co nejdříve. Věřím, že mám mužstvu co dát,“ říká Kántor v rozhovoru pro Sport Cz.

 

Petr Horník, Právo

Máte za sebou hodně pestrou loňskou sezónu i rušný dosavadní průběh letošní sezóny. Jaké je vaše ohlédnutí?

Ještě na jaře roku 2009 jsem hrál za Kometu Brno první ligu. A poté, co odkoupila od Znojma extraligu, nastoupil jsem za Brno loni na podzim v deseti zápasech nejvyšší soutěže. Po sporech s vedením Komety jsem odešel na měsíční hostování do tehdy prvoligového Šumperka. A sezónu jsem dokončoval ve švédském Rögle v tamní elitní soutěži. Letos v létě jsem šel do Slovanu Bratislava, ale i tohle angažmá trvalo jen několik měsíců.

Proč jste v Bratislavě předčasně skončil?

Ocitl jsem se v klubu, který předtím hrál finále slovenské extraligy a měl vysoké cíle i pro novou sezónu. Jenže vstup se nepovedl a nastaly změny. Po vzájemné dohodě jsem tudíž odešel. A brzy mě v odchodu následoval i český trenér Pavel Hynek, který byl odvolán. Já jsem s ním vycházel výborně.

A nyní vešlo ve známost, že míříte do Chomutova. Jaké máte vzpomínky na dobu, kdy jste proti tamnímu klubu nastupoval jako soupeř?

V roce 2001 jsem hrál za extraligové Karlovy Vary proti Chomutovu baráž. I když se Vary díky úspěšné barážové sérii v nejvyšší soutěži udržely, neměli jsme to proti Chomutovu snadné, notně nás jako vítěz první ligy potrápil. Přiznám se, že na tehdejší období nerad vzpomínám, protože nejen já, ale i ostatní karlovarští hráči včetně řady známých jmen jsme prožívali těžké chvilky. A pak jsem hrál proti Chomutovu za Kometu Brno v prvoligovém semifinále v březnu 2009.

Čím vás nynější chomutovská nabídka oslovila?

Myslím, že ve svých třiatřiceti letech mám mužstvu pořád co dát. V Chomutově je nabitý kádr, který by měl bojovat o postup do extraligy.

Co říkáte na to, že spousta chomutovských hráčů momentálně hostuje v extraligových klubech?

A naopak z Karlových Varů přichází do Chomutova na měsíční hostování útočník Hřebejk...Taková je strategie, která by měla být prospěšná pro všechny strany. Zmínění chomutovští hráči jsou v extraligovém rytmu, a až se vrátí do Chomutova, budou aspoň výborně rozehraní. A co se týče Hřebejka, to je pro mě novinka, ale vím, že je to zkušený extraligový hráč, který může Chomutovu pomoci.

Znáte se se svými budoucími spoluhráči?

Určitě. S Radkem Dudou a Honzou Bendou, kteří nyní vypomáhají v extralize, jsem hrál v ruské Kazani. S Davidem Hruškou v Karlových Varech, Petrem Mudrochem v Pardubicích. Na ledě jsem se potkával i s dalšími staršími kluky, jako třeba se Zdeňkem Skořepou, a tak bych mohl pokračovat.

Chomutov hraje v sobotu v Litoměřicích. Budete u toho?

Nejspíš asi jen ještě jako divák. Přece jen jsem měsíc netrénoval a nebylo by ideální, abych šel bez přípravy rovnou do zápasu. Potřebuji aspoň týden trénovat a dostat se do běžného tempa.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..