Ústí se dostalo do čela první hokejové ligy, zvládlo lépe nájezdy

Hokejisté Ústí nad Labem se poprvé v sezoně dostali do čela první ligy. Pomohlo jim k tomu zaváhání dosavadního lídra z Chomutova, který prohrál na nájezdy s Kadaní. Naopak Ústečtí stejnou disciplínu zvládli proti Třebíči a díky lepšímu skóre poskočili před svého severočeského rivala.

Ústecký favorit se dlouho trápil a ještě 122 sekund před koncem řádné hrací doby Třebíč vedla. Vyrovnání na 2:2 zařídil důrazný Hanzl, v prodloužení pak měl největší šanci třebíčský Laš. V samostatných nájezdech rozhodl ve čtvrté sérii ústecký obránce Němeček střelou pod tyčku. Zlým mužem utkání byl hostující obránce Dudáš, jenž dostal od rozhodčích celkem 16 trestných minut.

Okresní derby mezi Chomutovem a Kadaní se hlavně v první třetině vyznačovalo osobními souboji na úkor hry. Ve druhé třetině se hra zlepšila hlavně ze strany Chomutova, který také převahu zúročil dvěma brankami. V závěru třetiny však polevil a Kadaň vyrovnala. Nerozhodný výsledek vydržel i dalších 25 minut, bonusový bod hostům zajistil proměněným nájezdem Boušek.

Nejhorší porážku na domácím ledě v této sezoně museli strávit hráči Jihlavy, kteří s předposlední Chrudimí prohráli 0:4. Dukla z posledních osmi zápasů bodovala jen třikrát, navíc ze tří zápasů hraných na domácím ledě uprostřed týdne brala jen tři body. O osudu utkání bylo rozhodnuto už během první třetiny, kdy se hosté ujali vedení 3:0 a potvrdili vzestup formy z minulých zápasů.

Před druhou třetinou kouč Dukly Vlk zamíchal sestavou, posadil Řehoře na lavičku a do branky šel Benda, ale ani tomu čisté konto nevydrželo dlouho. Čtrnáct sekund po zahájení prostřední části hry se rovnou z vhazování v útočném pásmu hostí prosadil Kaut. Stav zkorigoval necelé čtyři minuty před koncem utkání Kucsera, jenž tečoval nahození Ficence v přesilové hře.

Zápas mezi Benátkami a Olomoucí byl dlouho nerozhodný, domácím v závěru výhru zajistily slepené góly útočníka Bárty. Výhru 4:1 pojistil deset vteřin před koncem Krejčík.

Ve vyrovnaném utkání na znojemském ledě se rovněž nakonec radovali domácí Orli. Ti vedli po střelách Staňka a Pláška 2:0, hosté však zbraně nesložili a na začátku třetího dějství zásluhou Roda snížili. Čtyři minuty před koncem ovšem udeřil junior Jarůšek a všechny plány Litoměřic na vyrovnání zhatil. Orli si tak připsali důležité tři body do tabulky a drží si naději na postup do elitní osmičky.

Beznadějně poslední Písek překvapil na ledě Tábora, kde v jihočeském derby vyhrál 4:2. Hosté po polovině zápasu vedli již 3:0, domácí ale do druhé přestávky snížili manko na minimum. V závěrečném dějství pojistil zisk tří bodů Slavík a Písek nyní ztrácí na nejbližší týmy v tabulce pět bodů.

26. kolo první hokejové ligy:
Dukla Jihlava - Chrudim 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 57. Kucsera - 17. a 21. Kaut, 12. Goiš, 18. Fořt. Rozhodčí: Jeřábek - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1216.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 56. a 57. Bárta, 29. Pavlů, 60. Krejčík - 26. Szturc. Rozhodčí: Horák - Kreuzer, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 274.
Chomutov - Kadaň 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Jíra, 27. Seman - 36. Eiselt, 39. Mikšovic, rozhodující nájezd Boušek. Rozhodčí: Kubeš - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:4 Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1023.
Znojmo - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 13. Staněk, 22. Plášek, 56. Jarůšek - 46. Rod. Rozhodčí: Pavlovič - Reich, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Šinágl (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1145.
Vrchlabí - Havlíčkův Brod 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Kubeš, 18. Gajovský, 44. Beck - 1. Třetina, 54. Švaňhal. Rozhodčí: Smitka - Špringl, Žídek. Vyloučení: 1:5, navíc Gengel (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 935.
Tábor - Písek 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 31. Černý, 33. Kostourek - 8. Jank, 27. M. Pšurný, 28. Polodna, 46. Slavík. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 1800.
Ústí nad Labem - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Šagát, 58. Hanzl, rozhodující nájezd Němeček - 3. Dolníček, 40. Ostřížek. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:5, navíc Dudáš (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1430.
Hradec Králové - Beroun 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Koudelka, 12. J. Hruška - 5. Besser, 11. Valský, 59. Hašek. Rozhodčí: Petružálek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 916.