Lídr první ligy prohrál v Havlíčkově Brodu, Ústí nedalo ani gól

Hokejisté Ústí nad Labem se v čele první ligy ohřáli jen jedno kolo. V sobotním utkání nedali ani gól a v Havlíčkově Brodu prohráli 0:2. Pozici lídra museli přepustit Chomutovu, který zvítězil v Třebíči 4:3 po nájezdech. Po pěti letech si účast v play off zajistili berounští Medvědi.

Hokejisté Chomutova uspěli na nájezdy.

Havlíčkobrodským Rebelům se proti silným soupeřům daří. Dokázali to i proti Ústí, které inkasovalo po střelách Zohorny a Meidla. Hrdinou se stal gólman Suchan, který udržel čisté konto.

Třebíč po 40 minutách prohrávala s favoritem o dva góly, ale ve třetí části obrovskou bojovností strhla vedení na svou stranu. O to ale v předposlední minutě při chomutovské power play přišla, a tak muselo dojít na samostatné nájezdy. Hosté v nich získali bonusový bod díky Skořepovi.

Dva body získala i jihlavská Dukla v Litoměřicích, kde vyhrála 5:4 po nájezdech. Vedení si v pohledném utkání oba týmy několikrát vyměnily. Domácí sice ubránili produktivního veterána Bakuse, ale toho zastoupili jiní. V penaltové loterii rozhodl o výhře Dukly obránce Dobrovolný.

Poslední Písek překvapil v minulém kole výhrou v Táboře a také duel v Olomouci začal lépe. Už po pěti minutách se radoval z vedení, když se domácí trefili do vlastní sítě. Za dalších pět minut však už vedli Hanáci, kteří i přes nervozitu v kombinaci náskok ještě navýšili a došli si pohodlně pro tři body za výhru 4:1.

V Kadani se hrál dvě třetiny nezáživný hokej, domácí ani hosté ze Znojma si nevytvářeli prakticky žádné šance. V úvodní minutě závěrečné třetiny však Kadaň odstartovala brankostroj, který se zastavil až na výsledku 5:0. Z čistého konta se mohl radovat gólman Hylák.

Beroun má jistotu play off, které si zahraje poprvé od roku 2006. K definitivě Středočechům pomohla výhra 3:2 nad Vrchlabím. Medvědi již v úvodní třetině vedli 3:0 a jasně dali najevo, že letos se vozí body z jejich ledu jen svátečně. V prostřední třetině góly nepadly a dlouho to vypadalo, že zápas spěje k jasnému konci. Tým z Krkonoš však ukázal svou sílu v závěrečné třetině a dvěma góly během úvodních minut posledního dějství zdramatizoval zápas a takřka po celou třetinu útočil. Třetí vyrovnávací gól však Cikánek už nepustil.

Aktivitou hýřící hokejisté Hradce Králové jasně přehráli Tábor. Až za stavu 5:0 mu v závěrečných minutách povolili korekci na konečných 5:2.

V divokém utkání porazila Chrudim Benátky 7:6 po samostatných nájezdech, přestože ještě čtyři minuty před koncem třetí třetiny prohrávala o dvě branky. Během necelé půlminuty však domácí vyrovnali a bod navíc pro ně zařídil přesným nájezdem Fořt.

27. kolo první hokejové ligy:
Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Zohorna, 30. Meidl. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Šperl. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1021.
Olomouc - Písek 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Řípa, 10. Lhotský, 20. Černý, 35. Domin - 5. Polodna. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:8, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 730.
Kadaň - Znojmo 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Branky: 41. Mikšovic, 51. Novák, 54. Charousek, 59. L. Klíma, 60. Boušek. Rozhodčí: Jílek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 320.
Litoměřice - Jihlava 4:5 po SN (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 23. Rod, 24. Heinisch, 30. O. Kříž, 58. Slížek - 14. Kucsera, 29. Čachotský, 54. Kaláb, 58. Padělek, rozhodující nájezd Dobrovolný. Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1350.
Třebíč - Chomutov 3:4 po SN (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky: 48. Dolníček, 50. Ostřížek, 52. Burian - 30. a rozhodující nájezd Skořepa, 24. Kraft, 59. Jíra. Rozhodčí: Smitka - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1480.
Beroun - Vrchlabí 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Hašek, 17. Hafenrichter, 20. Valský - 41. Beck, 43. Hubáček. Rozhodčí: Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6, navíc Tvrdek (Vrchlabí) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 650.
Hradec Králové - Tábor 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 19. a 54. Jindřich, 17. Volráb, 28. Budínský, 56. Berger - 58. Kudrna, 59. Štrba. Rozhodčí: Kalivoda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 1:4, navíc Horáček a Krätzer (oba Tábor) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 981.
Chrudim - Benátky nad Jizerou 7:6 po SN (2:3, 2:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 11. a 57. Král, 24. a 57. Drtina, 19. Šeda, 32. Mocek, rozhodující nájezd Fořt - 1. Urban, 14. Pavlů, 14. Krejčík, 49. Štich, 51. Vantuch, 51. Kica. Rozhodčí: Jebavý - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 660.