Hokejisté Znojma se dostali na osmé místo tabulky první ligy

Hokejisté Znojma dnes porazili v 28. kole první ligy 3:2 Třebíč a po druhém vítězství za sebou se dostali na osmé místo, jež po blížícím se rozdělení tabulky na dvě poloviny zaručuje postup do play off. Dvě kola před koncem první části sezony vede stále Chomutov.

Znojmo, jež v pondělní dohrávce zdolalo Vrchlabí, přidalo další tři body díky výhře v derby s nedalekou Třebíčí. Skóre otevřel v 12. minutě třebíčský Obdržálek, ovšem o minutu později vyrovnal junior Trojan. Druhou třetinu načal gólem znojemský Havlík, jenže Obdržálek vzápětí opět vyrovnal. Poslední trefu zápasu zaznamenal v 28. minutě Beroun, v druhé polovině zápasu už gól nepadl.

Orli díky výhře přeskočili v tabulce mimo jiné právě svého dnešního soupeře. Na osmé pozici mají o dva body víc než čtveřice Kadaň, Třebíč, Vrchlabí a Tábor, o další bod zpět jsou třinácté Benátky.

Vedoucí Chomutov oplatil Havlíčkovu Brodu potupnou říjnovou porážku 2:7 a zvítězil ještě větším rozdílem 7:1. Hosté vstřelili jediný gól v přesilovce pět na tři a v defenzivě jim nepomohlo ani střídání brankářů mezi první a druhou třetinou.

Ústí nad Labem odčinilo sobotní porážku právě z Havlíčkova Brodu a výhrou 4:1 nad do té doby čtvrtým Berounem si pojistilo druhé místo v tabulce dva body za rivalem z Chomutova. Střelecky se dařilo obráncům, kteří vstřelili čtyři branky.

Ústecký bek Poživil potrestal v 13. minutě vyloučení Vlčka. Stejně úspěšně si vedl v druhém dějství berounský Jelínek, který zužitkoval dvojnásobnou početní převahu Středočechů. Ale před druhou přestávkou překonal Pojkar další povedenou střelou Furcha a vrátil domácím vedení.

V třetí části získal Hanzl v další početní výhodě pro Ústí dvoubrankový náskok. Půldruhé minuty před závěrečnou sirénou odvolali hosté brankáře a Němeček střelou do prázdné branky zpečetil na konečných 4:1.

Na ledě třetí Jihlavy se dostali hosté z Kadaně do vedení v 7. minutě, kdy Eiselt potrestal chybu domácích obránců. Vyrovnání zařídil v předposlední minutě druhé části hry Čachotský, jenž využil přesilovou hru a Bezděkovu ideální přihrávku napříč brankovištěm.

Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem třetí třetiny. Krupka na sebe natáhl v útočném pásmu dva obránce, ti puk odklidili k najíždějícímu Pitulemu, jenž vystřelil a před Hylákem lehce tečoval neodbytný Krupka. Na rozdíl dvou branek upravil tři a půl minuty před koncem po samostatném nájezdu od modré čáry střelou k tyči Bezděk.

Poslední slovo v zápase měl domácí Dobrovolný, jenž šest vteřin před koncem poslal puk do prázdné hostující branky. Jihlavský kapitán Bakus tak oslavil 500. zápas v dresu Dukly vítězstvím 4:1.

Benátky před utkáním s Litoměřicemi měly sérii pěti zápasů bez prohry v základní hrací době. Hosté naopak chtěli utnout šňůru 14 duelů bez vítězství s plným bodovým ziskem. To se jim naposledy podařilo v domácím zápase právě proti Benátkám.

Těsně před polovinou utkání se zdálo, že by obě série mohly padnout. Hosté vedli po brankách Ondřeje Kříže a Vobořila 2:0. Poté však snížil Urban a ještě do přestávky v oslabení vyrovnal Kica.

Na začátku třetí třetiny strhl vedení na stranu Benátek v přesilové hře Pavlů. V závěru nejprve hostující Hašek nastřelil horní tyč, z protiútoku přidal svůj druhý gól v zápase Kica a rozhodl o výhře domácích 4:2.

Poslední Písek rozstřílel Chrudim 6:1 a snížil tak ztrátu na patnácté Litoměřice na tři body. Domácím se dařilo především v přesilovkách, tři z nich svěřenci trenéra Chlustiny využili.

Šest píseckých tref zajistilo šest různých střelců. Domácím v utkání vypomohli hráči extraligových Českých Budějic Langhammer, Ježek, Červený a Michal Pšurný, zápas odchytal Hrubec.

28. kolo první hokejové ligy:
Vrchlabí - Hradec Králové 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Branky: 20. a 20. Látal, 34. Beck, 44. Hubáček - 17. Klement, 19. Čermák, 28. Chmelíř, 39. Vágner, 42. Višňák, 59. Kubica. Rozhodčí: Florián - Špringl, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:3. Diváci: 1420.
Písek - Chrudim 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 8. Výborný, 11. Langhammer, 21. Zdráhal, 31. Ferebauer, 36. Červený, 42. Ježek - 18. Buchtele. Rozhodčí: Smitka - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 652.
Ústí nad Labem - Beroun 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 13. Poživil, 38. Pojkar, 44. Hanzl, 60. Němeček - 27. Jelínek. Rozhodčí: Wagner - Hejl a Žídek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1287.
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 37. a 58. Kica, 31. Urban, 41. Pavlů - 26. O. Kříž, 27. Vobořil. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 295.
Chomutov - Havlíčkův Brod 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Branky: 6. Chlouba, 12. Seman, 17. Prošek, 23. Sikora, 40. Kraft, 46. Radulay, 49. Kůs - 31. Třetina. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 731.
Jihlava - Kadaň 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 39. Čachotský, 53. Krupka, 57. Bezděk, 60. Dobrovolný - 7. Eiselt. Rozhodčí: Vampola - Klein, Skopal. Vyloučení: 2:6, navíc Novák (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 986.
Znojmo - Třebíč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Trojan, 23. Havlík, 28. Beroun - 12. a 27. Obdržálek. Rozhodčí: Horák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1906.
Olomouc - Tábor 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 31. Domin - 6. a 39. Matušík, 31. K. Černý. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6, navíc Havran (Tábor) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 581.