Ústí využilo zaváhání Chomutova a je v čele první ligy

Hokejisté Ústí nad Labem využili zaváhání Chomutova a po vítězství 4:2 nad Havlíčkovým Brodem se posunuli do čela prvoligové tabulky. V úvodním kole nadstavbové části prohráli na domácím ledě vedle Chomutova také hokejisté třetího týmu soutěže Jihlavy.

Ústí využilo zaváhání Chomutova a je v čele první ligy.

Ústečtí hokejisté výborně vstoupili do zápasu a v 17. minutě vedli 3:0, když hostujícího brankáře Nerudu překonali postupně Pajič, Hanzl a Šagát. V závěrečném dějství hosté z Vysočiny zápas zdramatizovali, poté co se během 21 sekund trefili Meidl a Pavlík za záda domácího veterána Orcta. Hosty v náporu zabrzdila dvě vyloučení a 23 sekund před závěrečnou sirénou pojistil ústecké vítězství Diviš střelou do prázdné branky.

Chomutov se proti Znojmu sice po celý zápas tlačil do útoku, ale na hostující obranu a brankáře Přikryla nic nevymyslel. V 11. minutě po rychlém protiútoku poslal Znojmo do vedení Havlík, v 26. minutě přidal druhý gól Jarůšek. Chomutov sice sedm minut před koncem snížil, ale hosté se ubránili závěrečnému náporu a vteřinu před koncem ještě trefil prázdnou bránu Staněk.

V utkání Jihlavy s šestým Berounem šla do vedení v osmé minutě Dukla, když Padělek využil přesilovku. Za sedm minut ale Medvědi rovněž v početní výhodě srovnali krok. Hašek propálil od modré vše, co mu stálo v cestě, a brankář Řehoř našel jeho projektil až v síti.

Beroun si šanci na obrat skóre vypracoval v 45. minutě, kdy po faulu Maleny měl Rudovský výhodu trestného střílení, ale blafákem Řehoře nepřekonal. V 50. minutě se rozjel z vlastního obranného pásma Škumát a střelou pod horní tyčku vrátil vedení na stranu Dukly. Ale necelé tři minuty před koncem potrestal domácí pasivitu druhou brankou v zápase berounský Hašek. Rozhodnutí pak přinesly až samostatné nájezdy, v nichž ten poslední proměnil hostující veterán Nedvěd.

Také v Hradci Králové viděli diváci velmi vyrovnaný zápas, do něhož domácí vstoupili lépe díky brance Jana Hrušky, hosté z Olomouce však třemi góly skóre otočili. Závěrečný tlak ale přinesl Hradci Králové branky Roubíka a Volrába, navíc mu v prodloužení vyšel nacvičený signál, po němž o bodu navíc rozhodl Budínský.

Ve skupině o 9. až 16. místo se mohli z poslední příčky odpoutat hráči Písku, kteří více než polovinu zápasu vedli na ledě Vrchlabí. Pak však inkasovali tři góly během necelých dvou minut a domů si odvezli prohru 2:4.

V nervózním utkání chtěla domácí Kadaň poprvé letos porazit Litoměřice, vedla 2:0 a 3:1, přesto nakonec prohrála na nájezdy. Hosté srovnali na 3:3 čtyři vteřiny před koncem.

Hokejisté Benátek si až na jednu výjimku vylámali zuby na skvělém brankáři Čechovi, který zařídil Táboru vítězství 2:1. Jihočeši se díky tomu posunuli před svého dnešního soupeře na poslední místo zajišťující postup do play off.

Ještě lepší bilanci dnes měl brankář Třebíče Francouz, který vychytal čisté konto a výhru nad Chrudimí 3:0.

Skupina o 1.-8. místo:
Chomutov - Znojmo 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Jíra - 11. Havlík, 26. Jarůšek, 60. Staněk. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:3, navíc Kolafa (Znojmo) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1205.
Jihlava - Beroun 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Padělek, 50. Škumát - 15. a 58. Hašek, rozhodující nájezd Nedvěd. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 2039.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 11. Pajič, 15. Hanzl, 17. Šagát, 60. Diviš - 44. Meidl, 45. Pavlík. Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Flégl. Vyloučení: 4:7, navíc Hampl (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 2505.
Benátky nad Jizerou - Tábor 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 53. Kolmann - 4. Černý, 27. Matušík. Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 344.
Hradec Králové - Olomouc 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 11. J. Hruška, 45. Roubík, 54. Volráb, 64. Budínský - 19. Domin, 23. Polodna, 42. Kucharczyk. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:6, navíc Kadlec (Olomouc) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1163.
Skupina o 9.-16. místo:
Kadaň - Litoměřice 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 5. Stoklasa, 24. Novák, 35. Boušek - 23. Brož, 47. Stříteský, 60. Kříž, rozh. nájezd Horčička. Rozhodčí: Kalivoda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Mazanec (Lit.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 430.
Vrchlabí - Písek 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Branky: 27. Filip, 36. Látal, 38. Tvrdek, 38. Beck - 16. Zdráhal, 28. Bauer. Rozhodčí: Úlehla - Žídek, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1078.
Třebíč - Chrudim 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Zahradník, 10. Čech, 48. Ostřížek. Rozhodčí: Horák - Reich, J. Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 1430.