Chomutov ve šlágru první ligy zdolal Ústí a jde zpět do čela

Hokejisté Chomutova porazili v dnešním šlágru 1. ligy Ústí nad Labem 3:2 a vystřídali svého rivala v čele tabulky. Po 32 kolech má nyní Chomutov náskok jednoho bodu, třetí Jihlava jich ztrácí už devět.

Hokejisté Chomutova slaví vstřelenou branku.

V krajském derby se hosté ujali v 5. minutě vedení zásluhou Šagáta, ale domácí brzy vyrovnali. O svém vítězství pak rozhodli na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy se nejprve ubránili pětiminutové přesilovce a vzápětí je Jíra poslal do vedení, které v úvodu poslední části pojistil Kůs. Brankář Orct pak Ústí zachránil od dalších branek, a tak po Hamplově snížení v 57. minutě byli hosté znovu ve hře. Závěr si ale Chomutov pohlídal a po vítězství se vrátil na první příčku tabulky.

Také v Havlíčkově Brodu se diváci dočkali krajského derby s radostnějším výsledkem pro domácí. Prestižní bitva s Jihlavou přinesla osm gólů. I přes nápor Dukly domácí udrželi těsný náskok a v závěru do prázdné branky završili na konečných 5:3.

Stejný výsledek se zrodil ve Znojmě, kterému vyšel závěr roku na výbornou a vyhrálo již šesté utkání za sebou. Na domácím ledě však zaspalo úvodní třetinu, ve které byla jasně lepší Olomouc a zaslouženě se dostala po střele Domina do vedení. Duel se od poloviny zápasu vyrovnal a Znojmo se dostalo do vedení 3:2. To ještě zvýšil Beroun, v závěrečné minutě ale zápas ještě zdramatizoval Ministr. Mora zkusila hrát bez brankáře, avšak toho využili domácí a tečku za výsledkem udělal Staněk.

Hradci stačil k vítězství jediný gól

Chudý na branky byl naopak zápas v Berouně, kde se jediný gólový moment zrodil až ve třetí třetině. Berounští se nechali vyloučit do tří a dvojnásobnou přesilovou hru trvající půldruhé minuty využil královéhradecký Vít Budínský po kombinaci s Hendrichem. Domácí se v závěru pokusili hrát bez brankáře, ale hra se často kouskovala a závěrečný tlak nepřišel.

Ve skupině o 9. až 16. místo se notně zdramatizoval boj o první čtyři příčky zajišťující postup do play off. Vrchlabí nestačilo na Kadaň a po prohře 1:4 už má jen jednobodový náskok na třinácté Benátky. Ty se sice na ledě Chrudimi převážné bránily, ale domácí nedokázali využít ani vyložené šance. Na začátku třetí třetiny Benátky odskočily o jednu branku a přes veškerou snahu domácích k vyrovnání nedošlo. V závěru ještě měli řadu šancí v power play, ale do prázdné branky zpečetil výhru Benátek 3:1 Urban.

O zisku dvou bodů pro Litoměřice v utkání s Třebíčí rozhodl ve třetí sérii nájezdů obránce Ondřej Kříž. Hosté přišli o vedení v tabulce, Litoměřickým se výhra 3:2 hodila ke zvýšení náskoku na poslední dvojici Chrudim - Písek.

V jihočeském derby se poprvé v sezoně radoval celek Tábora. Písečtí se v první třetině ujali vedení brankou Vráblíka, ve druhé části ale režíroval obrat Táborských dvěma góly Ivan Padělek. Ve třetí třetině si tým od Jordánu vítězství pohlídal a dalšími dvěma góly pojistili tříbodový zisk Krätzer a Štrba. Písek tak nevyužil zaváhání Chrudimi a zůstal poslední.

32. kolo první hokejové ligy - nadstavbová část:
Skupina o 1.-8. místo:
Chomutov - Ústí nad Labem 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Kraft, 35. Jíra, 43. Kůs - 5. Šagát, 57. Hampl. Rozhodčí: Florián - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:10, navíc Radulay (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2472.
Havlíčkův Brod - Jihlava 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: 14. Novotný, 23. Švaňhal, 24. Fiedler, 46. Voj. Němec, 60. Holec - 6. Bakus, 13. Čachotský, 27. Bakus. Rozhodčí: Smitka - Guth, Rittich. Vyloučení: 11:6, navíc Voj. Němec 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2780.
Znojmo - Olomouc 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 23. a 54. Beroun, 29. Říha, 40. Štach, 60. Staněk - 8. Domin, 30. Polodna, 60. Ministr. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Skopal. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 1681.
Beroun - Hradec Králové 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 46. Budínský. Rozhodčí: Zubzanda - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 6:4, navíc Pavel (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 400.
Skupina o 9.-16. místo:
Chrudim - Benátky nad Jizerou 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Kaut - 5. a 44. Klimt, 60. Urban. Rozhodčí: R. Svoboda - Čížek, T. Svoboda. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 570.
Litoměřice - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Gengel, 39. Šinágl, rozhodující nájezd O. Kříž - 25. Přibyl, 48. Dolníček. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 1190.
Písek - Tábor 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 10. Vráblík - 35. a 36. Padělek, 46. Krätzer, 59. Štrba. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 9:12, navíc Všetečka (Písek) 10 min. Bez využití. Diváci: 1123.
Vrchlabí - Kadaň 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 57. Kříž - 14. Novák, 29. Mazanec, 31. Szakal, 33. Balázs. Rozhodčí: Jeřábek - Obadal, Goňa. Vyloučení: 5:10, navíc Mikšovic (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1075.