Hokejisté Ústí využili zaváhání Chomutova a vedou o čtyři body

Hokejisté Ústí nad Labem vedou díky dnešnímu vítězství 4:3 v Hradci Králové tabulku první ligy po 35. kole o čtyři body před Chomutovem. Loňský vítěz druhé nejvyšší soutěže neudržel třígólové vedení v Olomouci a podlehl v divokém zápase 6:7 po samostatných nájezdech.

Ústí vedlo už po deseti minutách po trefách Čurilly a Šagáta o dvě branky a zbylé dva góly nastřílelo ještě do poloviny zápasu. Domácí pět minut před koncem díky Kubicovi snížili na rozdíl jedné branky, ale ani v power play na vyrovnání nedosáhli.

V Olomouci skóroval chomutovský Zucker již po 73 sekundách a předznamenal přestřelku, v níž padlo dvanáct branek. Hosté i díky dvougólovým střelcům Kraftovi a Jírovi ještě v 52. minutě vedli 6:3, domácí "Kohouti" i zásluhou přesilovky kombinované s power play a převaze šesti proti třem v 59. minutě vyrovnali a po úspěšné penaltě Ministra navíc získali bod navíc. Posunuli se tak před Hradec Králové na čtvrté místo, z něhož se postupuje přímo do čtvrtfinále.

Třetí pozici v tabulce udržela Jihlava, i když doma podlehla 2:3 Znojmu, které v minulých dvou zápasech nebodovalo a inkasovalo 16 gólů. Orli nezačali dobře ani v Jihlavě - v 9. minutě Padělek z bezprostřední blízkosti a v tísni propasíroval puk mezi Přikrylovými betony. Za necelých šest minut ale bylo srovnáno. Exjihlavský Říha se vracel z trestné lavice, dostal přihrávku do jízdy a střelou pod horní tyčku překonal ležícího Řehoře. Dukla se ještě ve třetí třetině jednou dostala do vedení, když Kucsera uklidil do sítě Čachotského střelu, jenže radost z vedení domácím nevydržela dlouho. Už za necelé tři minuty vyrovnal dorážkou Trojan a necelých osm minut před koncem otočil skóre v přesilové hře svým druhým gólem v zápase Říha.

V souboji dosud nejhorších týmů tabulky o první až osmé místo vyhrál Havlíčkův Brod 6:5 v Berouně i zásluhou hattricku Ladislava Rytnauera.

Celkově dvanácté místo, jež jako poslední zaručuje postup do předkola play off, si díky vítězství 3:2 nad Pískem udržela Třebíč. Horácká Slavia sice neproměnila dvě trestná střílení, ale díky brankám Obdržálka a Ostřížka z poloviny třetí části získala tři body.

První hokejová liga, nadstavbová část - 35. kolo:
Skupina o 1.-8. místo:
Olomouc - Chomutov 7:6 po sam. nájezdech (1:2, 2:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 3. Šedivý, 33. Szturc, 39. Černý, 52. Haluza, 56. Lhotský, 59. Vyrůbalík, rozhodující sam. nájezd Ministr - 26. a 27. Kraft, 49. a 52. Jíra, 2. Zucker, 5. Bombic. Rozhodčí: Jeřábek - Wesley, Kačík. Vyloučení: 5:9, navíc Kucharczyk - Slovák oba 10 min., Hrdel 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 1017.
Hradec Králové - Ústí nad Labem 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Branky: 37. Moskal, 39. Budínský, 55. Kubica - 2. Čurilla, 10. Šagát, 25. Pajič, 28. Alinč. Rozhodčí: Florian - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1085.
Beroun - Havlíčkův Brod 5:6 (1:1, 2:2, 2:3)
Branky: 31. a 53. Vlček, 16. Švagrovský, 39. Kupec, 57. Nedvěd - 25., 54. a 56. Rytnauer, 3. Holec, 40. Krejčík, 51. Zohorna. Rozhodčí: Kalivoda - Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Morava (Havlíčkův Brod) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:2. Diváci: 500.
Dukla Jihlava - Orli Znojmo 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 9. Padělek, 48. Kucsera - 15. a 53. Říha, 51. Trojan. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 7:6, navíc Beroun (Znojmo) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1947.
Skupina o 9.-16. místo:
Tábor - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. a 49. Mrkvička, 35. Nedorost - 3. Hanzl, 11. Kubeš, 14. Vrtek, rozhodující sam. nájezd Bezouška. Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 450.
Chrudim - Litoměřice 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Branky: 34. Šeda, 44. Cyganov, 48. Semorád - 9. Heinisch, 12. Slížek, 13. Gengel, 24. Kříž, 30. Stříteský, 60. Tvrzník. Rozhodčí: Ondřej - Klein, Skopal. Využití: 1:1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 610.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)
Branky: 9. a 24. Krejčík, 1. Urban, 8. Pavlů, 25. Skořepa - 21. Boušek z tr. střílení, 31. Ton. Rozhodčí: Kubeš - Šperl, Flegl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 309.
Třebíč - Písek 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 16. Burian, 52. Obdržálek, 53. Ostřížek - 7. Ferebauer, 38. Procházka. Rozhodčí: Lacina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 1070.