Chomutov prohrál třináctigólovou přestřelku v Havlíčkově Brodě

Rozdílně si vedly nejlepší týmy první hokejové ligy v zápasech 37. kola. Vedoucí Ústí nad Labem zvítězilo 6:2 v Berouně, zatímco druhý Chomutov podlehl po přestřelce v Havlíčkově Brodě 5:8. Oba severočeské rivaly dělí v čele tabulky opět čtyři body.

Chomutovský Milan Procházka (vpředu) ujíždí s pukem před ústeckým Markem Hovorkou. Ilustrační foto.

Havlíčkovu Brodu se proti Chomutovu daří, v prvním vzájemném utkání v sezoně na domácím ledě zvítězili Rebelové 7:2. K dnešní výhře pomohlo domácím i pět využitých přesilovek. Divokou přestřelku předznamenala hned první minuta, v níž skórovaly oba týmy. Hattrickem přispěl k vítězství Havlíčkova Brodu Holec, jenž si připsal čtyři kanadské body stejně jako jeho spoluhráč Rytnauer.

Rebelu se tak povedlo odčinit porážku ve Znojmě, po níž opustili kádr kvůli slabším výkonům brankář Stanislav Neruda a útočník Přemysl Sedlák.

Nápravu zvládli i hokejisté Ústí, kteří po domácí porážce s Olomoucí zvítězili na ledě Berouna, kde rovněž padl gól už v prvním minutě. Zasloužil se o to Janků, jenž poslal hosty do vedení, které si udržovali po celý zápas. Brankový účet duelu uzavřel opět Janků.

Olomouc sahala v souboji o třetí místo po vítězství nad Jihlavou, která však v 59. minutě vyrovnala na 2:2, když se trefil podruhé v utkání Čachotský. V nájezdech pak zajistil Dukle výhru Padělek. "Vytěžili jsme z minima maximum. Měli jsme podstatně míň střel než domácí. Dva body, to je pohádka. Olomouc byla lepší," uznal kouč Jihlavy Petr Vlk.

Sérii čtyř porážek ukončil rázně Hradec Králové, který deklasoval Znojmo 6:1. Rozhodnuto bylo už po první třetině, kterou domácí vyhráli 4:0. Dvakrát skóroval Čermák.

Nejhorší tým soutěže Písek dokázal poprvé po šesti zápasech naplno bodovat, když zvítězil 3:2 v Benátkách nad Jizerou. Domácí sice vedli 2:0, ale poslední třetina patřila soupeři. O výhře hostů rozhodli Polodna a Dragoun, jenž v 50. minutě překonal gólmana Nedvídka mezi betony nepříliš prudkou střelou. Domácí kouč následně poslal do branky Stejskala, ale výsledek už se nezměnil.

První hokejová liga, nadstavbová část - 37. kolo:
Skupina o 1.-8. místo:
Havlíčkův Brod - Chomutov 8:5 (2:3, 2:0, 4:2)
Branky: 15., 35. a 57. Holec, 49. a 59. Voj. Němec, 1. Rytnauer, 23. Sova, 48. Endál - 1. a 5. Kuběna, 18. Skořepa, 52. Kraft, 58. Jíra. Rozhodčí: Jílek - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:9, navíc Voj. Němec 10 min. Využití: 5:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1310.
Olomouc - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. Haluza, 44. Mikel - 29. a 59. Čachotský, rozhodující sam. nájezd Padělek. Rozhodčí: Vampola - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1500.
Beroun - Ústí nad Labem 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Branky: 23. Nedvěd, 43. Novotný - 1. a 51. Janků, 16. Rod, 30. Klobouček, 44. Pajič, 51. Handlovský. Rozhodčí: Pavlovič - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 5:8, navíc Hampl (Ústí) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 650.
Hradec Králové - Znojmo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. a 17. Čermák, 14. Koudelka, 15. Kubica, 24. J. Hruška, 58. Roubík - 35. Rachůnek. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 1111.