Ústečtí hokejisté si první místo nepojistili, prohráli v Olomouci

Hokejisté vedoucího Ústí nad Labem neuspěli v 43. kole první ligy v Olomouci, kde podlehli 2:5. Severočeši tak stále nemají jistotu, že do play off vstoupí z nejvyšší příčky. Druhý Chomutov totiž v sobotu vyhrál v Berouně 3:2 a snížil ztrátu na pět bodů, přičemž mu zbývá sehrát ještě dva zápasy.

Hokejisté Chomutova vyhráli v Berouně a snížili ztrátu na Ústí.

Olomoucký tým opět potvrdil, že se mu proti Ústí daří, prvoligového lídra přehrál už potřetí za sebou. Základ k vítězství položili domácí už v první třetině, kdy se trefili Haluza a Kucharczyk. Hosté se dvakrát přiblížili na rozdíl jediné branky, ale uklidňující gól na 4:2 vstřelil v 49. minutě v přesilovce Koma a poté ještě přidal svou druhou branku Šedivý.

V Berouně byli fanoušci zvědaví především na chomutovského útočníka Radka Dudu, který k výhře hostů 3:2 přispěl gólem a asistencí. Medvědy ale dlouho držel skvělými zákroky brankář Dominik Furch a domácí celek po dvou třetinách vedl. Už po 40 sekundách třetího dějství ale Duda vyrovnal a výhru Chomutovu zajistil po efektní kombinaci Hruška, když domácí marně reklamovali ofsajd.

Další dva zápasy skupiny o první až osmé místo skončily pětibrankovými rozdíly. Havlíčkův Brod deklasoval Znojmo 8:3, Jihlava udržela třetí místo díky vysoké výhře 6:1 v Hradci Králové.

Postup do předkola play off si pojistila Třebíč výhrou 3:2 v Benátkách, kde dokázala smazat dvougólovou ztrátu. V prodloužení pak rozhodl svojí druhou brankou Zahradník.

V závěrečném nadstavbovém kole vyvrcholí boj o dvanáctou pozici, poslední postupové místo do vyřazovací části. To dnes díky bodu z Tábora udržela Kadaň, na kterou se však dotáhly Litoměřice, v jejichž brance vychytal čisté konto litvínovský extraligový hrdina Martin Volke. Šanci na postup stáje mají i Tábor a Chrudim.

Poslední kolo nadstavbové části je na programu v pondělí, předkolo play off pro celky z pátého až dvanáctého místa začne ve středu.

Skupina o 1.-8. místo:
Havlíčkův Brod - Znojmo 8:3 (3:2, 3:0, 2:1), Olomouc - Ústí nad Labem 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), Beroun - Chomutov 2:3 (1:1, 1:0, 0:2), Hradec Králové - Jihlava 1:6 (0:2, 1:1, 0:3).