WSM liga

Ústečtí hokejisté si první místo nepojistili, prohráli v Olomouci

5. února 2011 21:14 - PRAHA

Hokejisté vedoucího Ústí nad Labem neuspěli v 43. kole první ligy v Olomouci, kde podlehli 2:5. Severočeši tak stále nemají jistotu, že do play off vstoupí z nejvyšší příčky. Druhý Chomutov totiž v sobotu vyhrál v Berouně 3:2 a snížil ztrátu na pět bodů, přičemž mu zbývá sehrát ještě dva zápasy.

Radek Petrášek, ČTK

Olomoucký tým opět potvrdil, že se mu proti Ústí daří, prvoligového lídra přehrál už potřetí za sebou. Základ k vítězství položili domácí už v první třetině, kdy se trefili Haluza a Kucharczyk. Hosté se dvakrát přiblížili na rozdíl jediné branky, ale uklidňující gól na 4:2 vstřelil v 49. minutě v přesilovce Koma a poté ještě přidal svou druhou branku Šedivý.

V Berouně byli fanoušci zvědaví především na chomutovského útočníka Radka Dudu, který k výhře hostů 3:2 přispěl gólem a asistencí. Medvědy ale dlouho držel skvělými zákroky brankář Dominik Furch a domácí celek po dvou třetinách vedl. Už po 40 sekundách třetího dějství ale Duda vyrovnal a výhru Chomutovu zajistil po efektní kombinaci Hruška, když domácí marně reklamovali ofsajd.

Další dva zápasy skupiny o první až osmé místo skončily pětibrankovými rozdíly. Havlíčkův Brod deklasoval Znojmo 8:3, Jihlava udržela třetí místo díky vysoké výhře 6:1 v Hradci Králové.

Postup do předkola play off si pojistila Třebíč výhrou 3:2 v Benátkách, kde dokázala smazat dvougólovou ztrátu. V prodloužení pak rozhodl svojí druhou brankou Zahradník.

V závěrečném nadstavbovém kole vyvrcholí boj o dvanáctou pozici, poslední postupové místo do vyřazovací části. To dnes díky bodu z Tábora udržela Kadaň, na kterou se však dotáhly Litoměřice, v jejichž brance vychytal čisté konto litvínovský extraligový hrdina Martin Volke. Šanci na postup stáje mají i Tábor a Chrudim.

Poslední kolo nadstavbové části je na programu v pondělí, předkolo play off pro celky z pátého až dvanáctého místa začne ve středu.

Skupina o 1.-8. místo:
Havlíčkův Brod - Znojmo 8:3 (3:2, 3:0, 2:1), Olomouc - Ústí nad Labem 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), Beroun - Chomutov 2:3 (1:1, 1:0, 0:2), Hradec Králové - Jihlava 1:6 (0:2, 1:1, 0:3).