Hokejisté Vrchlabí vstoupili do předkola vysokou výhrou v Berouně

Hokejisté Vrchlabí deklasovali v úvodním utkání předkola play-off první ligy Beroun 4:0 na jeho ledě. Venku ve středu zvítězily také Benátky nad Jizerou, domácími úspěchy vstoupily do vyřazovací fáze hrané na tři výhry týmy Havlíčkova Brodu a Hradce Králové.

Berounští Medvědi měli spoustu příležitostí v přesilových hrách, přesto se na jejich hokejkách držela křeč a nedokázali vstřelit Koutskému ani jednu branku. Začátek utkání patřil hostům, když už ve 2. minutě Rusnák propálil z blízkosti Furcha. Domácí se snažili o vyrovnání do konce druhé třetiny, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Naopak hosté na jejím konci navýšili na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině se v přesilové hře prosadil Kousal a dvě minuty před koncem uzavřel skóre Hubáček.

První zápas mezi Znojmem a Benátkami nad Jizerou začali lépe domácí, kteří již ve 2. minutě vedli zásluhou Lattnera. Středočechům se během následující přesilovky podařilo vyrovnat díky Pabiškovi, ještě v téže třetině ale poslal modrobílé barvy do vedení Skořepa. Druhá dvacetiminutovka přinesla poměrně vlažnou hru. Jediný gól padl na straně hostů, kteří navýšili svoje vedení na 3:1, když Kacetla tentokrát propálil po sólové akci Pavlů. V závěrečném dějství byli gólmani na obou stranách již stoprocentní.

Pátý tým po základní části Havlíčkův Brod vstoupil do prvního zápasu série s Kadaní výborně a ve 34. minutě vedl 2:0. Hosté, kteří se do předkola dostali na poslední chvíli, ale nesložili zbraně a dokonce se na začátku závěrečného dějství chopili těsného vedení. Rebelové ovšem dokázali vyrovnat a díky brance Vošmika z páté minuty prodloužení se radovali z úvodního triumfu 4:3.

V Hradci Králové sice šli v osmé minutě do vedení hráči Třebíče, ale už 35 sekund nato domácí srovnali a otočili zápas. Přidali totiž ještě dvě branky, rovnoměrně rozložené do dvou dalších třetin, a naopak sami neinkasovali. Zajistili si tak vítězství 3:1.

V dohrávaném utkání 42. kola, které už nemohlo nic změnit na konečném postavení týmů v tabulce, porazil Chomutov 3:2 Olomouc. Severočechům, kteří nechali odpočívat opory Dudu, Hrušku a Skořepu, se povedl začátek, když ve čtvrté minutě otevřel skóre Selingr. Ještě šťastnější byla pro Chomutov čtvrtá minuta druhé třetiny, kdy Hřebejk a v zápětí Jíra zvýšili na 3:0. Olomouc zásluhou Mikela a Říhy snížila a s výborným brankářem Žigardym sahala po bodu, ale vyrovnat se jí nepodařilo ani při dlouhé power play umocněné přesilovkou.

Předkolo play-off první hokejové ligy - 1. zápasy
Havlíčkův Brod - Kadaň 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 25. Zohorna, 34. Endál, 47. Meidl, 65. Vošmik - 39. Boušek, 41. Brňák, 43. Novák. Rozhodčí: Trombík - Skopal, Klein. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 1049.
Beroun - Vrchlabí 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Rusnák, 40. Čížek, 42. Kousal, 58. Hubáček. Rozhodčí: Přikryl - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:9, navíc Vlček do konce utkání a Jelínek (oba Beroun) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 700.
Znojmo - Benátky nad Jizerou 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Lattner - 3. Pabiška, 17. Skořepa, 37. Pavlů. Rozhodčí: Zubzanda - Rittich, Guth. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2. Diváci: 1448.
Hradec Králové - Třebíč 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Záhorovský, 37. Budínský, 53. Čermák - 8. Přibyl. Rozhodčí: Jeřábek - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:7, navíc Přibyl (Třebíč) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 1065.
Dohrávka 42. kola první hokejové ligy, skupina o 1.-8. místo
Chomutov - Olomouc 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 4. Selingr, 24. Hřebejk, 24. Jíra - 29. Mikel, 46. Řípa. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7, navíc Nedbálek (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1041.