Hokejisté Kadaně a Třebíče odvrátili hrozbu vyřazení z play-off

Ani jedna série předkola play off první hokejové ligy nemá po třetích zápasech svého vítěze. Hrozbu vyřazení odvrátili hráči Kadaně i Třebíče, kteří vstupovali na domácí led za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy. Kadaň přitom proti Havlíčkovu Brodu zachraňovala utkání až v poslední minutě.

Ve vyrovnaném zápasu se do vedení dostali v 29. minutě domácí, když Mazanec prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté však rychle využili přesilovku pět na tři. Kadaň dostal zpět do hry Novák, Havlíčkobrodští ale zásluhou Zohorny a Němce vývoj otočili. Na 3:3 vyrovnal 36 sekund před koncem třetí třetiny Fiala a ukončení sezony již po třech zápasech play off odmítl v prodloužení Ton.

Ani v Třebíči nedokázali vedení 2:0 potvrdit hokejisté Hradce Králové, kteří zaspali úvod zápasu. Již po pěti minutách prohrávali 0:2, a přestože na konci druhé třetiny snížili, vyrovnat se jim už nepodařilo. Třebíč v závěru ujela v oslabení a na 4:1 zpečetil do prázdné branky Hrbáček.

Skvělou pozici před nedělním čtvrtým duelem si vytvořilo Vrchlabí, jež nepovolilo Berounu ani gól a po výhře 3:0 vede v sérii 2:1 na zápasy. Domácí tým byl po většinu zápasu lepší a vše, co vrchlabské obraně uteklo, pochytal gólman Koutský.

Na domácím ledě mohou o postupu do čtvrtfinále v neděli rozhodnout i Benátky, které dnes smetly Znojmo 7:1. Opět se potvrdilo pravidlo této série o tom, že kdo první vstřelí branku, prohraje.

Na přesilovkovou trefu hostujícího Štacha odpověděl v dvojnásobné početní výhodě Kajínek. V pokračující přesilové hře skóroval domácí Klimt a o další necelou minutu později vsítil třetí branku Bulíř.

V druhé třetině přidali další góly Jonák a opět Klimt, čímž vyhnali gólmana Horčičku na střídačku. Náhradník Kacetl inkasoval ihned z první střely od Michala Pavlů. Ve zbytku utkání už za svá záda pustil jen jeden kotouč, a to z hole Davida Kajínka.

Předkolo play off první hokejové ligy - 3. zápasy:
Vrchlabí - Beroun 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17. Andres, 37. Rusnák, 47. Bláha. Rozhodčí: Jílek - Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:6, navíc Dudáš - Švagrovský oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1451. Stav série: 2:1.
Kadaň - Havlíčkův Brod 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. Mazanec, 39. Novák, 60. Fiala, 68. Ton - 31. Endál, 48. Zohorna, 51. Němec. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:2. Diváci: 710. Stav série: 1:2.
Třebíč - Hradec Králové 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Přibyl, 5. Dolníček, 58. Burian, 59. Hrbáček - 38. Budínský. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:4, navíc Okál (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1930. Stav série: 1:2.
Benátky nad Jizerou - Znojmo 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Branky: 10. a 27. Klimt, 7. a 53. Kajínek, 11. Bulíř, 24. Jonák, 28. Pavlů - 3. Štach. Rozhodčí: Dvořák - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:1. Diváci: 642. Stav série: 2:1.