Znojmo postoupilo přes Benátky do čtvrtfinále první hokejové ligy

ZNOJMO

Hokejisté Znojma otočili sérii předkola play off první ligy s Benátkami a po dnešní výhře 5:1 v rozhodujícím pátém zápasu postoupili do čtvrtfinále. V něm se od pátku už na čtyři vítězné duely utkají s Jihlavou.

Již začátek utkání napověděl, že domácí, kteří už prohrávali 1:2 na zápasy, budou tentokrát pány na ledě. První třetinu vyhráli Orli poměrem 2:0 zásluhou gólů Pláňka a Podešvy a v prostředním dějství přidal další přesný zásah Komínek. Očekávaný nápor Benátek v poslední části nepřišel, Znojmo naopak navýšilo skóre z hokejky Říhy.

Jediný gól hostů zaznamenal v 53. minutě Skořepa, který tak připravil o čisté konto skvěle chytajícího Kacetla. Minutu nato vstřelil svou druhou branku v utkání Komínek a odstartoval oslavy ve znojemských ochozech.

Předkolo play off první hokejové ligy - 5. zápas:
Znojmo - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 38. a 54. Komínek, 5. Pláněk, 16. Podešva, 45. Říha - 53. Skořepa. Rozhodčí: Jebavý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 2005. Konečný stav série: 3:2.