Hokejisté Chomutova postoupili jako první do semifinále play-off

Hokejisté Chomutova jsou prvními semifinalisty druhé nejvyšší soutěže. Loňský účastník baráže o extraligu porazil v dnešním pátém utkání čtvrtfinále play off první ligy 6:2 Hradec Králové a sérii vyhrál 4:1 na zápasy.

Chomutovu k potřebnému čtvrtému vítězství pomohla především efektivita v přesilových hrách, v nichž vstřelil tři góly. Rozhodující chvíle přišly v polovině utkání, kdy na hradecké snížení na 1:2 brzy odpověděl třetím gólem domácí kapitán Kraft a vzápětí čtvrtou branku v oslabení přidal Sikora. V poslední třetině si už Chomutov hlídal postup.

Vítěz základní části Ústí porazil 5:0 Vrchlabí a dostal se do vedení 3:2 na zápasy. Vrchlabí v úvodu držely nad vodou zákroky brankáře Koutského, který ale v 13. minutě nestačil na dorážku Čurilly. V polovině zápasu Pajičova tečovaná střela změnila směr a pomalu se doklouzala do branky.

V závěru druhého dějství přidal Roubík třetí branku Severočechů v oslabení po rychlém brejku. V třetí třetině využil obránce Vobořil tvrdou střelou ústeckou přesilovku pět na tři a skóre zápasu uzavřel Alinč efektně provedeným trestným střílením, když byl předtím faulován v jasné šanci.

Jedno vítězství chybí k postupu také Jihlavě, která porazila 2:0 Znojmo a vede 3:2 na zápasy. Dukla dokázala po dlouhých 155 minutách ukončit neprůstřelnost znojemského gólmana Kacetla, který byl strůjcem předchozích dvou vítězství Orlů. Střelec obou dnešních gólů Jeslínek se prosadil poprvé necelých pět minut před koncem druhé třetiny, kdy se od jeho brusle odrazilo Zemanovo nahození.

Zajímavý moment přišel v 45. minutě, kdy Bakus v útočné třetině nahodil puk na znojemskou branku a puk se od brusle Čachotského odrazil za brankovou čáru. Rozhodčí nejprve gól uznali, ale po protestech hostujícího kapitána Říhy branku odvolali. O deset minut později Jeslínek po Kucserově přihrávce přes celou útočnou třetinu stanovil konečné skóre.

Havlíčkův Brod nevyužil v sérii s Olomoucí ani druhý mečbol a po porážce 0:4 na Hané vede už jen 3:2 na zápasy. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v 22. minutě Černý, jenž dorazil střelu obránce Mikela, a poté stejný hráč v 37. minutě využil přesilovku.

Předtím si hostující Rebelové nedokázali vypracovat příležitost ani za 46 sekund dvojnásobné početní převahy. Hned po 30 sekundách třetí části zvýšil střelou z mezikruží Szturc a čtvrtým gólem ve dvojnásobné přesilovce zpečetil výhru Olomouce v 55. minutě Vyrůbalík. Šesté zápasy se hrají v pondělí.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 5. zápasy:
Olomouc - Havlíčkův Brod 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 23. a 38. Černý, 41. Szturc, 55. Vyrůbalík. Rozhodčí: Trombík, Lacina - Kašík, Wesley. Vyloučení: 11:15, navíc Morava (H. Brod) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1971. Stav série: 2:3.
Chomutov - Hradec Králové 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 8. Slovák, 25. Duda, 31. Kraft, 33. Sikora, 48. Havíř, 51. Kuběna - 28. Záhorovský, 55. Hendrich. Rozhodčí: Florian, Svoboda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3127. Konečný stav série: 4:1.
Jihlava - Znojmo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 36. a 55. Jeslínek. Rozhodčí: Ondřej, Smitka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:11. Bez využití. Diváci: 5387. Stav série: 3:2.
Ústí nad Labem - Vrchlabí 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 13. Čurilla, 30. Pajič, 39. Roubík, 43. Vobořil, 56. Alinč z tr. střílení. Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4230. Stav série: 3:2.