Chomutovští hokejisté zahájili semifinále výhrou nad Jihlavou

CHOMUTOV

Chomutovští hokejisté vstoupili do semifinále play-off první ligy domácí výhrou 3:1 nad Jihlavou. První branku v sobotu vstřelil domácí Seman až v 30. minutě, v závěrečné třetině pak přidali další góly Hruška a Kraft.

Do poloviny utkání kralovaly zápasu obrany, pak však po rychlém útoku ztratil jihlavský brankář Řehoř puk z dohledu a Seman ho zasunul mezi jeho beton a tyčku. Úvodní gól hru oživil, ale na druhý si diváci museli počkat až do úvodu třetí třetiny, kdy Řehořovi mezi betony proklouzl Hruškův bekhend.

Domácí získali klid a v 50. minutě dali třetí gól, když Kraft trefil skulinu v horním růžku jihlavské brány. Hosté vzápětí snížili, když Sojčík vybojoval puk a zpoza brány překvapil Hyláka, ale víc s výsledkem udělat nedokázali.

Semifinále play-off první hokejové ligy - 1. zápas
Chomutov - Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 30. Seman, 44. Hruška, 50. Kraft - 52. Sojčík. Rozhodčí: Florian, Smitka - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4021. Stav série: 1:0.