WSM liga

Hokejisté Chomutova v semifinále i potřetí porazili Jihlavu

9. března 2011 20:10 - JIHLAVA

Hokejisty Chomutova dělí jedno vítězství od postupu do finále první ligy. Severočeši vyhráli i třetí semifinálový zápas s Duklou Jihlava, ve středu na soupeřově ledě zvítězili 5:1. Čtvrté utkání se v Jihlavě hraje ve čtvrtek od 17:30.

Vladimír Borgula

Hosté přitom nepostavili své největší útočné hvězdy Davida Hrušku a Radka Dudu. Naopak domácím se vyprázdnila marodka, ve stavu nemocných zůstal jen Škumát.

Na první gól se na Horáckém zimním stadionu čekalo do 15. minuty. Při vyloučení domácího Hodka stačilo hostům k využití přesilové hry jen pár vteřin. Řehoř neudržel střelu od modré a pro Krafta už nebyl problém zasunout puk do sítě. Stejný hráč mohl v poslední minutě první třetiny zvýšit, ale nastřelil jen levou tyč jihlavské branky.

Vyrovnání zařídil svým prvním gólem v prvoligovém play off dorostenec Petr Šidlík, který trefil přesně pravý horní roh Hylákovy branky. Za další dvě minuty mohl posunout Jihlavany do vedení Malena, ale z mezikruží nastřelil jen horní tyč.

Těsně před polovinou utkání málem skóroval zpoza branky Čachotský, ale Hyláka od inkasování zachránil spoluhráč. Následně v oslabení se řítil na chomutovského gólmana sám Bakus, ale v nájezdu ani netrefil branku.

Když Dukla nevyužila ani přesilovku pět na tři, přišel trest. Exjihlavský Stránský si vybruslil od mantinelu a střelou k tyči posunul Chomutov podruhé v zápase do vedení.

Na začátku třetí třetiny využil přesilovou hru Chomutova dorážkou do odkryté branky Procházka, a když se o šest minut později ze samostatného nájezdu prosadil Skořepa, bylo definitivně rozhodnuto. Pátý gól dostal jihlavský gólman Řehoř v 53. minutě, po Kuběnově střele od modré ho vystřídal Benda.

Semifinále play-off první hokejové ligy - 3. zápas
Dukla Jihlava - KLH Chomutov 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: 22. Šidlík - 15. Kraft, 38. Stránský, 42. Procházka, 48. Skořepa, 53. Kuběna. Rozhodčí: Svoboda, Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 4917. Stav série: 0:3.

Časová osa: WSM liga