Rubriky:

WSM liga

Kašťák s Gudasem na střídačce, Prorok na ledě - to je prvoligový nováček z Mostu

31. března 2011 15:56 - MOST

Nečekaně snadno prošli hokejisté Mostu nástrahami baráže o první ligu. V tabulce pětičlenné skupiny nechali za sebou i účastníky právě skončeného ročníku druhé nejvyšší soutěže Chrudim a Písek, stejně tak ambiciózní Jindřichův Hradec. A z postupu se radují společně se Šumperkem. „Je to velký úspěch našeho klubu,“ říká hrdě mostecký kouč Kamil Kašťák.

 

Josef Pešout, Právo

„V základní skupině druhé ligy jsme přitom skončili až druzí s velkým bodovým odstupem za Kláštercem nad Ohří. Zvládli jsme ale play-off včetně finále a následné baráže. To jsou věci, které trenéra těší. Kluci padali do střel, obětovali se pro tým,“ pokýval hlavou Kašťák.

V průběhu baráže se na mostecké střídačce objevil nově i Leo Gudas, který od loňského léta do konce října byl asistentem Jana Tlačila v extraligové Mladé Boleslavi.

Leo GudasLeo Gudasfoto: Právo/Josef Pešout

„Pan Gudas přišel minulý týden. Hráli jsme spolu v národním mužstvu, byl to vynikající obránce. Dohodli jsme se, že mi v Mostě pomůže. Měl na starosti beky a spolupráce nám klape,“ povídal ještě Kašťák, který startoval na ZOH 1992 a 1994 a na třech mistrovstvích světa. Na olympiádě v Albertville, odkud si přivezl bronz, byl členem produktivní řady Rosol, Lang, Kašťák. V tuzemsku hrál dlouho za Litvínov, dva roky za Duklu Jihlava, pak Spartu a Plzeň, působil i ve Švédsku, Finsku a Německu.

Gudas má jako hráč kromě bronzu ze ZOH 1992 i čtyři bronzy z MS, hrál za Trenčín, Spartu, Brno, dále pak ve Švédsku, Švýcarsku a Německu. Byl asistentem trenéra ve Spartě, vedl Beroun a Kadaň.

Veterán chválí tým

Ústřední postavou týmu na ledě byl 41letý útočník Ivo Prorok. „Před rokem jsem už ukončil kariéru a trénoval jsem jednu sezónu mládež v Karlových Varech. Ale v létě jsme se nedohodli na podmínkách a přišla hráčská nabídka z Mostu. Přišel jsem jen na výpomoc do třetí lajny,“ řekl skromně ke svojí roli.

Kamil KašťákKamil Kašťákfoto: Právo/Josef Pešout

„Musím ocenit všechny kluky v týmu. Někteří chodí do práce, nebo studují, k tomu po večerech tréninky. Pro mě bylo těžké udržet krok, jsem už dost obehraný. Ale šli jsme baráží postupně i díky širšímu kádru. Pár zápasů jsme museli odložit na pozdější termíny kvůli příušnicím, ale zvládli jsme i nabitý program,“ líčil stříbrný medailista z MS 2006 v Rize a bývalý hráč Litvínova, Slavie, Plzně, Vítkovic, Ústí nad Labem, Curychu, Zvolenu a Esbjergu.

Zůstane v Mostě i pro I. ligu? „Nevím. Možná definitivně skončím, nebo ještě ne. Nechci říkat něco dopředu a být jako brankář Dominik Hašek, který třikrát končil a stejně pořád chytá (smích). V mém věku hrát druhou nejvyšší soutěž by bylo hrozně náročné. Věřím, že mostecký celek obstojí, i když se bude muset přizpůsobit větším tréninkovým nárokům, jaké první liga vyžaduje,“ dodal Prorok.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..