Rubriky:

WSM liga

Nový stadión v Chomutově otevře exhibice bývalých reprezentantů

21. dubna 2011 17:44 - CHOMUTOV

Chomutov na konci dubna otevře nový zimní stadion, kde budou od nadcházející sezony hrát hokejisté místního prvoligového týmu. Provoz zahájí exhibice bývalých reprezentantů a chomutovských hráčů, na kterou bude vstup zdarma. Po otevření stadionu si veřejnost bude moci týden zabruslit, než se led rozpustí. Informovala o tom mluvčí chomutovského magistrátu Šárka Schönová.

 

Radek Petrášek, ČTK

Diváci se mohou v sobotu 30. dubna od 14:00 těšit na slavná hokejová jména, jako jsou Bubla, Šlégr, Šejba nebo z chomutovských Růžička, Hübl, Branda a další. Vstup je volný, pro očekávaný velký zájem si ale zájemci o exhibici musejí z bezpečnostních důvodů vyzvednout vstupenku v chomutovském infocentru, jeden zájemce jich dostane maximálně pět. Ti, na které vstupenky na stadion nezbudou, mohou zápas sledovat na velkoplošné obrazovce před budovou.

Než se poté led na stadionu rozpustí, mohou si ho jeden týden užít také bruslaři z řad veřejnosti. "Pamatovali jsme i na školní kolektivy a různé zájmové skupiny, které si po dohodě mohou stadion pronajmout," uvedla jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov Věra Flašková.

Od příští sezony bude stadion s kapacitou přes pět tisíc diváků domovem hokejistů ambiciózního chomutovského týmu, jež se už několik let snaží postoupit z první ligy do nejvyšší české hokejové soutěže. Letos ho z barážového boje o postup proti nejhoršímu týmu extraligy vyřadili v prvoligovém finále Ústečtí Lvi, kteří nad Chomutovem vyhráli překvapivě snadno 4:0 na zápasy. V baráži ale Ústí poté podlehlo Mladé Boleslavi a do extraligy nepostoupilo.

Zimní stadion za 619 milionů a tréninková hala se šatnovacím blokem za 152 milionů korun se stavěl od roku 2009. Město Chomutov získalo dotaci z Regionálního operačního programu Regionu soudržnosti Severozápad. Ve druhé polovině letošního roku by se mělo otevírat ve stejném areálu kulturně společenské centrum. Celý projekt bude stát 1,46 miliardy korun, téměř 71 procent nákladů pokryjí příspěvky EU z regionálního operačního programu Severozápad.

V areálu letního stadionu bude kromě centrálního travnatého hřiště pro fotbal a atletického oválu i hřiště s umělým trávníkem. Kulturně společenské centrum počítá se dvěma moderními kinosály, prostorem pro kulturní a společenské akce či kongresy a semináře. V relaxačním centru je plánován moderní aquapark a zázemí s fitness studiem, saunou či masážemi. Celý komplex bude propojen s rekreačním areálem Kamencového jezera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..