Rubriky:

První liga

Živě

Do týdne se rozhodne o startu hokejistů Znojma v rakouské lize

23. května 2011 13:18 - ZNOJMO

Do týdne padne rozhodnutí o startu hokejistů Znojma v mezinárodní rakouské lize, kde působí i kluby ze Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Znojmo by bylo prvním českým hokejovým klubem, který by hrál zahraniční soutěž. Podmínky ke vstupu do rakouské ligy už Znojmo splnilo, nyní ještě záleží na vyjádření Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).

"Zájem o start v rakouské lize máme. Jednání stále probíhají, ale blíže zatím nechci nic specifikovat. Veškeré podrobnosti oznámíme až na tiskové konferenci příští úterý, nebo středu," řekl ČTK jeden ze tří jednatelů znojemského klubu Stanislav Hahn.

Oficiální schůzka zástupců klubu a ČSLH se uskuteční dnes odpoledne. O případném souhlasu se startem Znojma bude ale muset rozhodnout výkonný výbor svazu. "Pokud bude chtít Znojmo soutěž hrát a zároveň zůstat členem hokejového svazu. Teoreticky je ale možné, že by klub, který ji hraje, nebyl členem svazu. Pak by souhlas nepotřebovali," řekl generální sekretář Martin Urban ČTK.

Nejbližší jednání VV ČSLH je na programu ve čtvrtek 2. června, zástupci rakouské soutěže ale minulý týden uvedli, že Znojmo má čas na vyřešení potřebných dokumentů do 31. května.

Před rokem o start v zahraniční soutěži usiloval i Lev Hradec Králové. Nově založený klub chtěl startovat v Kontinentální lize, ale vedení ČSLH mu potřebné povolení neudělilo. Lev se poté přesunul do Popradu a v příštím ročníku už v KHL premiérově objeví. Představitelé slovenského svazu mu povolení udělili.

Pokud český svaz tentokrát výjimku povolí, tak Znojemští Orli vystoupí z domácí prvoligové soutěže a budou jedenáctým klubem rakouské ligy. V jednání je ještě rozšíření o účast dvanáctého celku, zřejmě ze Slovenska nebo Maďarska. V případě startu jedenácti klubů je připraven model soutěže se základní tříkolovou částí doma a venku o šedesáti zápasech. Do play off postoupí osm nejlepších týmů.

V uplynulém ročníku hrálo rakouskou ligu deset týmů: Vídeň, Salcburk, Štýrský Hradec, Klagenfurt, Linec a Villach z Rakouska, Jesenice a Lublaň ze Slovinska, maďarský Székesfehérvár a chorvatský Záhřeb. Úřadujícím mistrem je Red Bull Salzburg.

Vedení rakouské ligy EBEL oslovilo Znojmo s nabídkou na start v soutěži samo. Věří, že by český účastník zvýšil atraktivitu soutěže. Výhodou moravského klubu je, že má k dispozici vyhovující zimní stadion a Znojmo je po dopravní stránce ideálně dostupné z Rakouska i Maďarska.

Hokejisté Znojma působí v první lize dvě sezony, v roce 2009 prodali extraligovou licenci Kometě Brno.

ČTK

Zrušit


Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..