Třebíč - Benátky 3:6Benátky se po obratu v Třebíči udržely v čele první hokejové ligy

Hokejisté Benátek nad Jizerou zvítězili v první lize na ledě poslední Třebíče 6:3 a udrželi se v čele neúplné tabulky o bod před Jihlavou, která vyhrála v Litoměřicích 4:0. Druhá Dukla má ale oproti lídrovi dva zápasy k dobru. V souboji o třetí pozici zdolala Poruba doma Vsetín 2:1.

Hokejisté Benátek nad Jizerou. Ilustrační foto.

Benátky nad Jizerou na ledě Třebíče prohrávaly po první třetině 1:3, ale přesto dosáhly na čtvrtou výhru za sebou. Ve druhé části snížil Jan Šír, ve 44. minutě vyrovnal obránce Petr Kolmann a v čase 46:40 dal v přesilové hře vítězný gól Adam Najman. Výhru rozjetých hostů pojistili ještě v další početní výhodě opět Šír a dvě sekundy před koncem také Lukáš Pabiška.

Jihlava se v Kalich Areně ujala vedení v 17. minutě, kdy využil přesilovou hru Josef Skořepa. V čase 32:34 v další početní výhodě skóroval Tomáš Čachotský, který v 47. minutě svým druhým gólem v utkání zařídil i tříbrankový náskok. V polovině závěrečné části dovršil výsledek v oslabení Tomáš Harkabus. Gólman Jan Brož udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Jihlava bodovala posedmé za sebou a z toho pošesté vyhrála. Litoměřice potřetí za sebou nebodovaly. V dresu domácího Stadionu si odbyl premiéru útočník Michal Teplý, který má v NHL smlouvu s Chicagem a dosud vypomáhal extraligové Mladé Boleslavi. Devatenáctiletý juniorský reprezentant se před necelými dvěma týdny představil v národním týmu na turnaji Karjala.

Poruba se dočkala prvního duelu od 7. října a zabral po dvou porážkách, při kterých ani neskórovala. Její gólový půst ukončil po 127 minutách a třech sekundách obránce Šimon Szathmáry, čerstvá posila z Třebíče. Brankově se v utkání prosadili výhradně beci. V polovině úvodní části vyrovnal Lubomír Štach a po 35 vteřinách závěrečného dějství rozhodl Slovák Lukáš Kozák.

Nováček Vrchlabí rozdrtil Ústí nad Labem 6:0. Pro hostující Slovan to byl první zápas od 30. září kvůli koronavirové nákaze v týmu a následnému přerušení soutěže. Ve Vrchlabí držel bezbrankový stav do 26. minuty, kdy otevřel skóre krátce po návratu z trestné lavice David Chalupa. Ještě ve druhém dějství se prosadil v přesilovce Matouš Kratochvil a na 3:0 zvýšil Ondřej Chrtek.

Ve 49. minutě se podruhé v utkání trefil Matouš Kratochvil a mezi střelce za zapsali také Pavel Mrňa a Patrik Urban. Gólman Jakub Soukup udržel poprvé v kariéře v první lize čisté konto.

Sérii čtyř porážek, během kterých nezískal ani bod, ukončil Frýdek-Místek. Doma zdolal Havířov 6:4. Frýdek-Místek nejdříve ve třetí třetině ztratil vedení 4:2, když v její polovině v oslabení snížil Petr Fridrich a v 57. minutě vyrovnal Aleš Rašner. Za 57 sekund si ale připsal svou druhou branku v utkání David Klimša a výsledek pojistil Milan Mikulík. Havířov prohrál počtvrté v řadě.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 3. kola:
Třebíč - Benátky nad Jizerou 3:6 (3:1, 0:1, 0:4)
Branky: 2. Ferda, 9. Psota, 20. Bittner - 24. a 56. J. Šír, 17. Čederle, 44. Kolmann, 47. A. Najman, 60. L. Pabiška. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využití: 0:2. Bez diváků.
Dohrávka 9. kola:
Poruba - Vsetín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Szathmáry, 41. Kozák - 10. Štach. Rozhodčí: Mrkva, M. Dědek - Hranoš, Novák. Vyloučení: 2:3, navíc R. Vlach (Vsetín) 10 min. Bez využití. Bez diváků.
12. kolo:
Litoměřice - Jihlava 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 33. a 47. Čachotský, 17. Skořepa, 51. T. Harkabus. Rozhodčí: Pražák, Vrba - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Vrchlabí - Ústí nad Labem 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
Branky: 33. a 49. M. Kratochvil, 26. D. Chalupa, 35. Chrtek, 53. Mrňa, 56. P. Urban. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Štofa, J. Dědek. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. Bez diváků.
Předehrávka 13. kola:
Frýdek-Místek - Havířov 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)
Branky: 43. a 58. Klimša, 15. R. Veselý, 23. Kurovský, 48. Šedivý, 59. Mikulík - 8. a 29. O. Procházka, 50. Fridrich, 57. Rašner. Rozhodčí: Koziol, Ondráček - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.