Rubriky:

WSM liga

Veterán Dopita mizí z extraligy, bude hrát za prvoligovou Olomouc

18. července 2011 17:04 - OLOMOUC

Hokejový útočník Jiří Dopita bude pokračovat ve své bohaté kariéře v prvoligové Olomouci, kde je zároveň jednatelem klubu. Dvaačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa, který naposledy působil v Kometě Brno, zvolil návrat domů na Hanou i přes lákání extraligové Plzně. Připouští však, že by se v západočeském týmu mohl v sezóně objevit.

 

Petr Eret, ČTK

"Kdybych hrát nechtěl, už bych se na sezónu nepřipravoval. Nehraju si na Jardu Jágra. Lidi nebudou chodit na hokej jen proto, že hraje Dopita. Musíme šlapat jako tým," řekl Dopita v rozhovoru pro deník Sport. "Já jsem nikde neříkal, že končím. Připravuju se na novou sezónu v Olomouci a budu hrát tady."

Na nabídku Plzně nekývl. "Po sezóně mi zavolal Martin Straka, že by měli zájem. Ale pro mě to je do Plzně kus cesty, taky jsem přesně nevěděl, jak to bude vypadat s mým zdravím. Pokud skutečně budu pokračovat a zájem Plzně vydrží, občas tam zajedu. Ale všechno se odvine od toho, jestli vůbec budu hrát a hlavně, jak to se mnou bude vypadat," doplnil majitel sedmi extraligových titulů, které posbíral v Olomouci, Vsetíně a Pardubicích.

V uplynulé sezóně odehrál Dopita vinou zranění za Kometu jen 26 utkání. Trápil jej bolavý loket. "Je to lepší, ale víc poznám až na ledě. Až zase vezmu do ruky hokejku. Měl jsem tenisový loket, udělalo se mi to z ničeho nic. Laboroval jsem s tím v minulé sezóně, podstoupil operaci. Zkoušel jsem hodně věcí, teď chodím na rehabilitaci, ozařování, navštěvuju doktory," dodal Dopita.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..