Vsetín - Jihlava 1:7Jihlava po kanonádě ve Vsetíně vede první ligu o čtyři body

Hokejisté vedoucí Jihlavy vyhráli v dohrávce 10. kola první ligy ve Vsetíně 7:1 a mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před nově druhým Přerovem, který v duelu 16. dějství doma zvítězil nad Sokolovem 4:0. Na třetí místo se posunulo Kladno, jež na vlastním ledě zdolalo nováčka Šumperk 4:2. Oproti lídrovi, na kterého ztrácejí pět bodů, mají ještě Rytíři dva zápasy k dobru.

Ilustrační foto.

Jihlavská Dukla vyhrála potřetí za sebou a ve Vsetíně měla v 18. minutě už tříbrankový náskok. V páté minutě otevřel skóre v přesilové hře Matěj Pekr, potom se trefil Tomáš Harkabus a další početní výhodu využil Tomáš Havránek. V druhém dějství nejdříve zužitkoval opět přesilovku Jiří Fronk a už na 5:0 zvýšil Joshua James Mácha.

Za Valachy v úvodu závěrečné části zkorigoval stav Adam Zeman a debakl Vsetína dovršili díky čtvrté využité přesilové hře Harkabus a ještě Miroslav Juda. Pekr si připsal čtyři body za gól a tři asistence. Vsetín po druhé prohře za sebou klesl z třetího místa na páté.

Přerov vyhrál šest z posledních sedmi duelů a spravil si chuť po sobotní porážce v Kadani 2:3 po samostatných nájezdech. Zubři už po první třetině vedli 3:0 díky brankám Slovince Roka Macuha, Radka Čípa a Tomáš Šoustala, který využil přesilovou hru. Ve 29. minutě dovršil výsledek v další početní výhodě Vlastimil Dostálek. Gólman Ondřej Kacetl udržel díky 26 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto.

Kladno oslavilo šesté vítězství v řadě. Od třetí minuty sice prohrávalo po brance Jakuba Horkého, ale 31 sekund před první přestávkou zahájil obrat Tomáš Guman a v první polovině druhého dějství se prosadili Nicolas Hlava a v přesilovce Antonín Melka. Drakům sice dal naději ve 46. minutě v početní výhodě Vojtěch Krejčiřík, ale Rytíře v čase 51:18 uklidnil Jakub Hajný. Šumperk popáté za sebou nebodoval.

Dvakrát za sebou vyšla poprvé v ročníku naprázdno Slavia, která po sobotní prohře ve Frýdku-Místku doma podlehla Prostějovu 2:3. Jestřábi vyhráli potřetí v řadě, přestože prohrávali ve 23. minutě 0:2 po gólech Jiří Doležala a Petra Kafky, který se prosadil ve vlastním oslabení. Ještě ve druhé třetině ale smazali manko David Bartoš a Petr Mrázek, v 52. minutě dovršil obrat obránce René Piegl.

Dvě výhry za sebou naopak dokázalo poprvé v sezoně uhrát Ústí nad Labem. Slovan navázal na sobotní domácí úspěch proti Vsetínu (3:2) a zvítězil v Havířově 2:1. Na začátku druhé třetiny sice domácí odpověděli díky Filipu Semanovi na vedoucí branku Jana Tlačila, ale 38 sekund před koncem rozhodl Jiří Severa. Havířov podruhé za sebou nebodoval.

Po dvou porážkách zabraly Litoměřice, které porazily doma Benátky nad Jizerou 3:1 a vyhrály podruhé z posledních osmi duelů. Vítězným gólem a asistencí k tomu pomohl útočník Matěj Beran. Benátky klesly ze druhé pozice na čtvrtou.

Podruhé za sebou a počtvrté z uplynulých pěti utkání vyhrála Třebíč, která porazila v dohrávce 5. kola Kadaň 6:4. Za vítěze se trefil dvakrát Lukáš Nedvídek, Trhačům nepomohly k bodovému zisku dvě branky Romana Chlouby.

V souboji nováčků se radoval Kolín, který zdolal doma Vrchlabí 3:2. Svým druhým gólem v utkání rozhodl v 55. minutě David Šafránek.

Utkání Poruba - Frýdek-Místek bylo odloženo kvůli koronaviru v domácím týmu.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 5. kola:
Třebíč - Kadaň 6:4 (1:0, 3:1, 2:3)
Branky: 31. a 60. Nedvídek, 9. Bittner, 23. D. Michálek, 34. Křehlík, 46. Šťovíček - 41. a 43. z tr. střílení Chlouba, 28. Morong, 55. T. Koblížek. Rozhodčí: Wagner, Barek - Pechánek, Bohuněk. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Dohrávka 10. kola:
Vsetín - Jihlava 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
Branky: 43. A. Zeman - 8. a 53. T. Harkabus, 5. Pekr, 18. T. Havránek, 25. Fronk, 38. Mácha, 58. Juda. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:4. Bez diváků.
16. kolo:
Havířov - Ústí nad Labem 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 23. F. Seman - 15. Tlačil, 60. Severa. Rozhodčí: Kašík, Šudoma - Měkýš, Konvička. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Bez diváků.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 36. Miškář, 55. M. Beran, 60. Jícha - 60. D. Špaček. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Flegl, Kotlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Bez diváků.
Přerov - Sokolov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Macuh, 16. Číp, 20. Šoustal, 29. Dostálek. Rozhodčí: Ondráček, Marek - O. Polák, Komínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Bez diváků.
Slavia Praha - Prostějov 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 2. J. Doležal, 23. P. Kafka - 29. D. Bartoš, 36. P. Mrázek, 52. Piegl. Rozhodčí: Čáp, Grech - Hnát, Komárek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Kladno - Šumperk 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 20. Guman, 26. Hlava, 29. Melka, 52. Hajný - 3. J. Horký, 46. Krejčiřík. Rozhodčí: Souček, Hucl - Sedláček, Bělohlav. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Bez diváků.
Kolín - Vrchlabí 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 19. a 55. Šafránek, 29. Zumr - 24. Linhart, 39. M. Heřman. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Belko, Coubal. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Bez diváků.