Hokejisté Ústí jsou jako jediní v první lize stále bez ztráty

Hokejisté Ústí nad Labem jako jediní dokázali naplno bodovat i ve třetím kole první ligy. V souboji o čelo tabulky v pondělí porazili Havlíčkův Brod jednoznačně 5:1. Bez bodu je nadále Kadaň, která prohrála v Jihlavě 0:3 a má skóre 2:9.

Hokejisté Ústí nad Labem

V Ústí měli v úvodu navrch hosté, postupně získali herní převahu Severočeši, ale havlíčkobrodský brankář Suchan držel čisté konto téměř do poloviny zápasu. Pak viděli diváci pět branek během deseti minut. Dvěma góly se na jasné výhře Lvů podílel devětatřicetiletý útočník Alinč.

Jeden bod ztrácí na Ústí druhý Hradec Králové, který zdolal Písek 2:1 v prodloužení. Domácí od konce první třetiny prohrávali, ale v 55. minutě vyrovnal Kubeš a prodloužení rozhodl minutu a dvě sekundy před sirénou Karlíček, jenž po Koudelkově zpětné přihrávce prostřelil pohotově pokusem do protipohybu gólmana Přikryla.

Ani ve třetím utkání nedokázal získat všechny tři body ambiciózní Chomutov. Piráti podlehli doma Šumperku 3:4 po samostatných nájezdech. Chomutov měl zápas dobře rozehraný, vedl 2:0, ale ve druhé třetině třikrát inkasoval. O dvě branky se postaral devětatřicetiletý mistr světa z roku 1996 Roman Meluzín. Domácí dokázali ve třetí části alespoň vyrovnat, v nájezdech však slavili hosté. Jediným úspěšným exekutorem byl Vrdlovec.

Kadaň prohrála na ledě Jihlavy 0:3 a jako jediný klub dosud nezískal ani bod. Na Vysočině přitom dlouho soupeři vzdorovala, Dukla rozhodla v závěrečné třetině. Nejprve se trefil v 45. minutě Hodek, tři minuty nato se prosadil tečí při přesilové hře Hubáček a výhru zpečetil osm minut před koncem Domin.

3. kolo první hokejové ligy
Jihlava - Kadaň 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 45. Hodek, 50. Hubáček, 52. Domin. Rozhodčí: Svoboda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1429.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
Branky: 31. a 47. Alinč, 29. Boháč, 36. Handlovský, 39. R. Kovář - 35. Polodna. Rozhočí: Pavlovič - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:7, navíc Knotek (H. Brod) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1630.
Olomouc - Třebíč 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 18. Šlahař, 26. Pekr z trest. střílení, 26. Kucsera, 40. Řípa, 42. Selingr - 21. Dolníček. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5, navíc Štefl (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1012.
Piráti Chomutov - Salith Šumperk 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Milan Procházka, 16. Gajovský, 48. Hřebejk - 28. a 31. Meluzín, 26. Hulva, rozhodující sam. nájezd Vrdlovec. Rozhodčí: Kubeš - Komárek, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1710.
Beroun - Litoměřice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Žalčík - 9. a 25. Holomek, 11. Hašek, 52. Lenc. Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 350.