Hokejisté Hradce Králové v první lize poprvé prohráli, vede Ústí

Hokejisté Hradce Králové v šestém kole první ligy poprvé prohráli a přišli o vedoucí pozici v tabulce. Na první místo se posunulo Ústí nad Labem, které má stejný počet bodů jako druhá Jihlava.

Hradec prohrál 1:4 v Chomutově, který potvrdil současnou formu a potřetí za sebou naplno bodoval. Domácí k tomu nasměroval Kraftův gól už po 25 sekundách hry, definitivní rozhodnutí pak v druhé třetině přinesly branky Semana a Gajovského z rychlých protiútoků.

V Ústí nad Labem se diváci dočkali další brankové nadílky, domácí v regionálním derby zdolali Most 7:2. Přestřelku odstartoval už v 41. sekundě kapitán Klobouček, ještě do konce první desetiminutovky přidali další trefy Alinč a Šagát. V druhém dějství překonali mosteckého brankáře Melichara Ludvík a Rod a domácí vedli už pětigólovým rozdílem.

Jihlava vyhrála v Písku 4:1. Hosté rozhodli zápas velmi rychle, už ve 14. minutě vyhnali třetím gólem Přikryla z branky. Poté už Jihlavští jen kontrolovali hru, třemi góly se blýskl kanonýr Hodek. Písečtí zaznamenali čestný úspěch až v závěrečném dějství, kdy upravil konečný stav na 1:4 Mrkvička.

Prodloužení se hrálo v Třebíči, kde domácí hokejisté třikrát vedli, ale Kadaň dokázala vždy najít odpověď, naposledy pouhých 13 sekund před třetí sirénou. O zisku prémiového bodu pro domácí tým pak již po 16 sekundách prodloužení rozhodl Burian. Třebíč tak poprvé vyhrála, přesto je v tabulce poslední.

Benátky nad Jizerou zdolaly ve středočeském derby Beroun 4:2, pět z šesti branek přitom padlo až v závěrečném dějství. Vítězství domácích zpečetil gólem do prázdné branky Skořepa.

Havlíčkův Brod neprolomil trápení z posledních kol a na svém ledě podlehl Olomouci 3:4. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž se domácí sice ujali vedení po gólu Rytnauera, jenže Hanáci odpověděli trefami Pšurného a Koloucha.

Deset branek padlo v Šumperku, kde se domácí hráči dokázali otřepat po debaklu v Ústí a porazili Litoměřice 7:3. Hosté nezvládli prostřední část zápasu, kdy během čtyř minut inkasovali tři góly, z toho dva od Veleckého. Přesto se ještě do zápasu vrátili, jenže Šumperk v třetí třetině přidal další tři branky a Velecký dovršil hattrick.

Šumperk - Litoměřice 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
Branky: 27., 30. a 54. Velecký, 9. Červenka, 28. Plášek, 44. Meluzín, 56. Skoumal - 22. Holomek, 36. Šinágl, 51. Gengel. Rozhodčí: Schmejkal - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 1685.
Písek - Jihlava 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 42. Mrkvička - 1., 14. a 40. Hodek, 9. Maliník. Rozhodčí: Würtherle - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1021.
Havlíčkův Brod - Olomouc 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky: 7. Fiedler, 19. Musil, 32. Rytnauer - 2. Haluza, 8. Pekr, 37. M. Pšurný, 39. Kolouch. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 949.
Benátky nad Jizerou - Beroun 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 19. Klimt, 43. Kellner, 46. Mrkvička, 60. Skořepa - 57. a 59. Poletín. Rozhodčí: Kubeš - Komárek, Špůr. Vyloučení: 4:11, navíc Besser, Nedvěd (oba Beroun) oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 221.
Chomutov - Hradec Králové 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 58. Kraft, 28. Seman, 35. Gajovský - 45. Kubica. Rozhodčí: Horák - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 2615.
Ústí nad Labem - Most 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
Branky: 1. Klobouček, 7. Alinč, 10. Šagát, 35. Ludvík, 39. Rod, 52. Boháč, 54. Lev - 41. Havlíček, 45. Divíšek. Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 4:6, Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1244.
Třebíč - Kadaň 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 14. Laš, 36. Čech, 41. Sedláček, 61. Burian - 33. Novák, 43. Vojta, 60. Ton. Rozhodčí: Úlehla - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 860.