Rubriky:

WSM liga

Věřím, že první příčku už neztratíme, říká kouč Rosol o tažení ústeckého celku

13. října 2011 18:44 - ÚSTÍ NAD LABEM

Hokejisté Ústí nad Labem ztratili v probíhajícím prvoligovém ročníku na domácím ledě první bod, nic to ale nezměnilo na jejich celkem přesvědčivém postavení v čele tabulky. „Bude těžké udržet si kvalitní formu až do dubna, ale věřím, že nahoře už zůstaneme,“ glosuje trenér Petr Rosol úspěšné tažení severočeského favorita.

 

Libor Zavoral, ČTK

Lídr soutěže musí momentálně překonávat absenci některých zraněných opor. Chybí hlavně útočníci David Ludvík a Robin Kovář. „Ludvík byl až do svého zranění nejproduktivnějším hráčem mužstva. Bohužel to vypadá u obou na delší dobu léčení.

Opravdu nevím, jak dlouho budou mimo hru,“ uvedl kouč, který nedávno pustil na hostování další forvardy Marka Čurillu do Zvolena a Jana Kloze do Litoměřic. A Sparta si už stáhla obránce Jiřího Kučného, stejně tak se kanonýr Jakub Lev vrátil do Plzně poté, co v Ústí prožil skvělý vstup do sezóny. Střídavé starty má obránce Petr Hořava v Třinci.

Už párkrát za Ústí nastoupili mladí obránci Filip Pavlík z Třince a Adam Sedlák z Vítkovic. „Docela se v našem dresu rozehráli a zapadli do týmu. Ale Sedlák se znovu vrací do Vítkovic, které ho povolaly kvůli svojí marodce v zadních řadách,“ sdělil Rosol.

Od soboty čeká na jeho svěřence série čtyř zápasů na ledě soupeřů. „Chceme se na tuto šňůru dobře připravit. Musíme vycházet z dobré obrany. U nás se předpokládá, že budeme vyhrávat i venku, což je naším cílem. Ale uvědomujeme si, že asi těžko to bude 7:2 nebo 6:1, jak byli fanoušci zvyklí při našich domácích startech. Potěší mě i vítězství 2:1 nebo 3:2,“ usmál se trenér.

Na otázku, jestli je spokojen s tím, jak se soutěž pro Ústí vyvíjí, odpověděl rovněž s úsměvem: „Nejsem spokojený nikdy. Ale kvituji, že naše předváděná hra má solidní parametry. Je teprve říjen a byl bych rád, kdyby naše forma kulminovala v březnu a potom i v dubnu, kdy se bude hrát baráž o extraligu. Moc dopředu se raději nedívám, nemá cenu předbíhat.“

Pikantní pro Ústí byl středeční zápas s Litoměřicemi, v jejichž dresu hostuje spousta ústeckých hráčů. Nešlo tak trochu o duel „áčka“ s „béčkem“? Tohle srovnání Rosol odmítá: „Třeba už zmíněného Kloze, který nám dal v roli soupeře gól, bych nebral za „béčkového“ hráče. V Litoměřicích ožil a bojuje o návrat do Ústí, což je správné.“

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..