Hokejisté Ústí nad Labem znovu nedostali od Písku gól

Hokejisté Ústí nad Labem i ve druhém vzájemném utkání s Pískem v tomto ročníku první ligy zvítězili bez inkasovaného gólu. Výhrou 5:0 na soupeřově ledě si ve středu svěřenci Petra Rosola udrželi pětibodový náskok v čele tabulky. O branky se podělilo pět různých střelců, první čisté konto v sezoně udržel v ústecké brance Orct.

Druhý severočeský favorit soutěže Chomutov prohrál v Benátkách nad Jizerou 4:5 po samostatných nájezdech a klesl ze druhé pozice na pátou za svého přemožitele. Domácím zajistil v rozstřelu výhru jediný úspěšný exekutor Skořepa. Také zářijový duel těchto soupeřů vyvrcholil v nájezdech, v prvním kole se radoval z výhry 4:3 Chomutov.

Na druhé místo za Ústí se posunula Olomouc, která zvítězila 3:0 v Kadani. Hanáci rozhodli v první třetině, kdy se v rozmezí 64 sekund trefili Haluza a Pšurný. V poslední části Haluza ještě výhru zpečetil. V brance hostů zářil gólman Kašík, jenž předvedl 47 zákroků.

Před Chomutov se dostali i hokejisté Jihlavy, kteří zdolali 3:2 Beroun a vyhráli i šestý domácí zápas v sezoně.

Černou sérii pěti porážek ukončil Šumperk, který porazil Havlíčkův Brod 5:4 v prodloužení. Na 4:4 vyrovnal v 60. minutě Hulva, který byl faulován a z trestného střílení překonal brankáře Suchana. V prodloužení hosté neudrželi nervy na uzdě, v závěru domácím nabídli přesilovku, kterou Šumperk zásluhou Sedláka využil.

14. kolo první hokejové ligy
HC Dukla Jihlava - HC Berounští Medvědi 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 12. Mikšovský, 22. Domin, 29. Čachotský, - 26. Švagrovský, 55. Rubeš. Rozhodčí: Schmejkal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1407.
Třebíč - Most 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 1. Dolníček, 19. Burian, 23. Rangl, 39. Ostřížek, 58. Vítek - 29. Divíšek, 36. Látal, 43. Žejdl. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6, navíc Přeučil 10 min. a Přindiš (oba Most) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 1120.
Kadaň - Olomouc 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 9. a 53. Haluza, 10. Pšurný. Rozhodčí: Grech - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 8:11. Bez využití. Diváci: 360.
Písek - Ústí nad Labem 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Handlovský, 26. Šagát, 31. Rod, 32. Pavlík, 45. Kovář. Rozhodčí: Humpolíček - Flegl, Zika. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 892.
Litoměřice - Hradec Králové 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Branky: 3. a 30. Slížek, 8. Belay, 13. Hašek - 14. Moskal, 48. Koudelka, 51. Kubeš. Rozhodčí: R. Svoboda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 1152.
Benátky nad Jizerou - Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a rozhodující nájezd Skořepa, 24. Klimt, 31. Bulíř - 16. Fiala, 21. Hruška, 25. Endál. Rozhodčí: Dvořák - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 451.
Šumperk - Havlíčkův Brod 5:4 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 29. a 60. z trestného střílení Hulva, 19. a 65. Sedlák, 55. Tesařík - 11. Švaňhal, 18. Kostourek, 27. Stehlík, 42. Polodna. Rozhodčí: Florian - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 7:15, navíc Morava (H. Brod.) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1320.