Hokejisté Ústí jako první získali všechny body v Jihlavě

Hokejisté Ústí nad Labem dokázali jako první v této sezóně získat všechny tři body v Jihlavě. Vedoucí tým tabulky druhé nejvyšší soutěže zvítězil na ledě Dukly 2:0 a po 23. kole má v čele tabulky stále jedenáctibodový náskok před druhou Olomoucí.

Jihlava úvodních deset domácích zápasů sezony vyhrála. Minulý týden poprvé ztratila v derby s Havlíčkovým Brodem po porážce v samostatných nájezdech a dnes premiérově nezískala ani bod.

Severočeši šli do vedení hned z první útočné akce, z bezprostřední blízkosti se dorážkou prosadil Roubík. Favorit přidal druhý gól v 11. minutě, kdy nejprve Třetina nepřekonal Novotného, ale na Boháčovu dorážku už byl domácí gólman krátký. Prostřední část hry byla z pohledu Jihlavanů o poznání aktivnější, ale kromě nastřelené pravé tyče nedokázala brankáře Francouze překonat. V závěru třetí části se Dukla odhodlala ke hře bez gólmana, ale bez efektu.

Olomouc měla v zápase s Hradcem Králové v první třetině převahu, ale neproměnila ani jednu ze tří velkých šancí. Domácí skórovali až ve 30. minutě díky aktivnímu Haluzovi, jenž tečoval Bartoňovu střelu. Ve třetí části zvýšil Herman, nicméně zápas krátce nato zdramatizoval hostující Kadlec. V závěru měli Hradečtí při vyloučení Ministra možnost hrát power play šest proti čtyřem, ale místo vyrovnání inkasovali do prázdné branky z hole Bartoně a na Hané prohráli 1:3.

Chomutov v derby na ledě Kadaně prohrával od 12. minuty, kdy skóroval Novák. Ve 36. minutě netrefil domácí Jabrocký ve vyložené šanci prázdnou branku a trest přišel minutu nato - hosté po chybě brankáře Jariny vyrovnali. Ještě do přestávky pak skóre otočili díky Kraftovi, jenž využil přesilovou hru. Ve třetí třetině už Chomutov dominoval a Heřman s Endálem upravili na konečných 1:4 z domácího pohledu.

Berounští Medvědi ukončili sérii pěti porážek v řadě díky vítězství 4:1 nad posledním Mostem, na jehož lavičce byl poprvé nový trenér Vladimír Jeřábek. V první třetině se trefili domácí dvakrát díky Klhůfkovi a Pavlovi, třetí branku přidala v prostřední třetině slávistická posila Micka.

V 57. minutě přišel Kareš o nulu po kontroverzní brance Divíška, které předcházel nejspíše faul. Most se v závěru zápasu pokusil o hru bez brankáře, Medvědi ale nedali soupeři šanci na korekci a do prázdné branky zpečetil Rubeš.

Litoměřice přivítaly Havlíčkův Brod bez zraněného gólmana Přikryla, místo něhož se do branky postavil Meravý. Do vedení šli domácí zásluhou Belaye, soupeř však brzy srovnal a otočil stav utkání na 1:3. Litoměřičtí v 57. minutě snížili, ale v následné power play hosté čtvrtým zásahem do prázdné branky definitivně pojistili vítězství.

Písek počtvrté za sebou doma bodoval. Proti Šumperku se Jihočeši dostali do tříbrankového vedení, které drželi ještě do 42. minuty. Poté však hosté třemi trefami během sedmi minut srovnali. Písečtí si v kritický moment vzali oddechový čas a po něm dokázali závěr zvládnout lépe a dovést utkání k výhře 6:3. O šest branek domácích se postaralo šest různých střelců.

23. kolo první hokejové ligy
Písek - Šumperk 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)
Branky: 4. Slavík, 12. Kudrna, 30. Nouza, 50. Luňák, 57. Lukáč, 60. Ferebauer - 42. Červenka, 43. Haas, 49. Velecký. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 690.
Olomouc - Hradec Králové 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 30. Haluza, 46. Herman, 60. Bartoň - 50. Kadlec. Rozhodčí: Hejduk - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1265.
Litoměřice - Havlíčkův Brod 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Belay, 57. Hlusička - 15. Zábranský, 17. Němec, 37. Koma, 60. Kostourek. Rozhodčí: Vampola - Komárek, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1370.
Kadaň - Chomutov 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Novák - 36. Rutta, 38. Kraft, 46. Heřman, 58. Endál. Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 7:6, navíc Grof (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 620.
Beroun - Most 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Klhůfek, 9. Pavel, 36. Micka, 59. Rubeš - 57. Divíšek. Rozhodčí: Chmejka - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 4:2, navíc Kareš (Beroun) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 250.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Burian - 11. Jonák, 40. Kopic. Rozhodčí: Jeřábek - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:4, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 1160.
Jihlava - Ústí nad Labem 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 1. Roubík, 11. Boháč. Rozhodčí: Zubzanda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 2347.