Hokejisté Ústí porazili Litoměřice a vyhráli 12. zápas za sebou

Hokejisté Ústí nad Labem i bez svého nejlepšího hráče Jana Alinče, který zamířil do extraligové Slavie, potvrdili roli suveréna první ligy. Vedoucí celek tabulky v dnešním 25. kole vyhrál 5:2 v Litoměřicích a připsal si 12. vítězství za sebou.

Alinč odešel do Slavie na střídavý start a dnes už v Praze nastoupil proti Liberci. V duelu s Litoměřicemi však útočník, který je s 28 body (8+20) nejlepším hráčem Ústí v kanadském bodování, týmu nechyběl. Hosté od začátku zápas kontrolovali a ujali se vedení 4:0 po brankách Roubíka, Ludvíka, Boháče a Třetiny.

Domácí Litoměřice se poprvé prosadily až v 54. minutě po zásahu Loskota, hostům však vzápětí vrátil pohodlný náskok Handlovský. Konečnou podobu skóre dal v poslední minutě domácí Stříteský.

Na soupeřově ledě uspěl i druhý Chomutov, který vyhrál 5:2 v Třebíči. Také Piráti se ujali vedení 4:0, domácím se ale podařilo zápas zdramatizovat a snížit na rozdíl dvou branek. Naději na lepší výsledek Třebíči definitivně vzal dvě minut před koncem zápasu Bartejs, jehož přihrávku si do branky srazil gólman Hrubec.

Poslední Most vyhrál v Kadani 3:2 po nájezdech a ukončil černou sérii 14 porážek, během které získal pouhé dva body. Hlavní postavou vítězů byl Michal Vachovec, který nejprve ve 43. minutě vyrovnal a poté jako jediný uspěl v nájezdech.

25. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Chomutov 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 34. Burian, 47. Havel - 3. Hromas, 19. Kraft, 23. Palin, 32. Gajovský, 59. Bartejs. Rozhodčí: Dvořák - Rittich, Guth. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1050.
Jihlava - Hradec Králové 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 18. Ficenc, 20. Jeslínek, 30. Hubáček. Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1389.
Beroun - Olomouc 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky: 23. Rubeš - 7. a 31. Ministr, 11. Nedbálek, 17. Dopita, 38. Pekr, 51. Herman. Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 200.
Litoměřice - Ústí nad Labem 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 55. Loskot, 60. Stříteský - 11. Roubík, 26. Ludvík, 37. Boháč, 45. Třetina, 55. Handlovský. Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1740.
Benátky nad Jizerou - Šumperk 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 16. a 55. Král, 36. a 59. Jaroměřský - 24. Červenka, 33. Velecký, 40. Haas, 43. Hlinka, rozhodující sam. nájezd Vrdlovec. Rozhodčí: Vampola - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 311.
Kadaň - Most 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Diviš, 7. Chlouba - 44. a rozhodující sam. nájezd Vachovec, 4. Látal. Rozhodčí: Hejduk - Flegl, Zika. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 310.
Písek - Havlíčkův Brod 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 22. Šperger, 50. Slavík - 13. a 60. Němec, 4. Kostourek, 18. Švaňhal. Rozhodčí: Wagner - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 8:7, navíc Žovinec (Písek) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 640.