Hokejisté Písku nečekaně ukončili vítěznou sérii Ústí

Hokejisté Písku v první lize nečekaně ukončili třináctizápasovou vítěznou sérii Ústí nad Labem. Lídr prohrál ve 27. kole doma s dvanáctým týmem tabulky 2:3 a jeho náskok před druhým Chomutovem se snížil na deset bodů.

Outsidery z Písku přivedl do vedení ve 12. minutě v přesilovce Slavík. V druhé třetině Boháč vyrovnal, ale už za 45 sekund vrátil hostům vedení Nedorost. Za dalších pět minut svítilo na tabuli skóre 1:3 po trefě Ferebauera.

V třetím dějství nevyužil jasnou šanci ústecký Handlovský, kapitán Severočechů Klobouček ještě v závěru snížil, ale nejlepší hráč zápasu brankář Písku Sedláček už další střelu za svá záda nepustil. Klubový rekord Ústí se tak zastavil na 13 výhrách.

Dravost Chomutova v utkání s Benátkami slavila první úspěch už ve 4. minutě a v nástupu do druhé třetiny to bylo 3:0. Blažíčka v hostující brance poté vystřídal Stejskal. Středočeši zvýšili důraz a tvrdost a brzy snížili. Ve 46. minutě se dokonce dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale Chomutov vítězství 3:2 udržel.

Favorizovaná Olomouc se nadřela na vítězství proti Kadani. Po bezbrankové první třetině šli do dvoubrankového vedení hosté, když se trefili Kůs a z trestného střílení Diviš. Olomouc dokázala na druhou inkasovanou branku odpovědět hned po 20 sekundách, když snížil střelou z křídla Kolouch. V závěrečném dějství vyrovnal ve 49. minutě Herman a stejný hráč sekundu před koncem rozhodl o tříbodové výhře Hanáků.

Beroun v utkání proti Jihlavě dotahoval jednobrankové manko z první třetiny, kdy se prosadil Čachotský. Nejdramatičtější částí zápasu byla závěrečná dvacetiminutovka, v níž Medvědi vyrovnali díky Čermákovi a následně dvaačtyřicetiletý Nedvěd ranou otočil skóre. Hosté v závěru dostali puk do branky, ale kvůli stojícímu útočícímu hráči v brankovišti nebyl gól uznán.

Hradec Králové potvrzoval v duelu s Litoměřicemi od začátku roli favorita a po první třetině vedl už o tři branky. Ve druhé části hosté snížili a měli další šance, ale výborný brankář Čech za svá záda další puk nepustil. Hradečtí navíc ve třetím dějství přidali další dvě branky a bez potíží zvítězili 5:1.

První hokejová liga - 27. kolo:
Most - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 15. a 37. Divíšek, 48. Tauš - 32. a 45. Dolníček, 59. a rozhodující sam. nájezd Havlíček. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Zika. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:3. Diváci: 344.
Beroun - Jihlava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 45. Čermák, 52. Nedvěd - 7. Čachotský. Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 350.
Ústí nad Labem - Písek 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 26. Boháč, 57. Klobouček - 12. Slavík, 27. Nedorost, 32. Ferebauer. Rozhodčí: Kubeš - Štofa a Beneš. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 2073.
Hradec Králové - Litoměřice 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky: 5. a 60. Kadlec, 5. Moskal, 14. Záhorovský, 44. Budínský - 34. Slížek. Rozhodčí: Zubzanda - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1032.
Olomouc - Kadaň 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 49. a 60. Herman, 37. Kolouch - 33. Kůs, 37. Diviš z tr. střílení. Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení 4:7. Bez využití. Diváci: 948.
Chomutov - Benátky nad Jizerou 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Hruška, 16. Pulpán, 21. Kraft - 23. Bulíř, 46. Pabiška. Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:3, navíc Ondřej 10 min., Palin 5 min. a do konce utkání - Vlach 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1710.
Havlíčkův Brod - Šumperk 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 27. Švaňhal, 31. Semorád, 44. Meidl, 52. Polodna - 44. Plášek, 53. Sedlák. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 1017.