Ústí dostalo v poslední minutě dva góly a v Chomutově prohrálo

Náskok hokejistů Ústí nad Labem v čele první ligy se po třicátém kole ztenčil na šest bodů. Na ledě druhého Chomutova dnes hosté v tradičním derby podlehli 4:6, když dva góly dostali v poslední minutě.

Chomutovský Jíra se marně snaží překonat brankáře Ústí

Ústí zahájilo náporem, ale přišla první chomutovská přesilovka a domácí se radovali z vedení. Hosté přispěchali s drtivou odpovědí, za dalších 70 sekund otočili na 2:1. Ovšem stejný kousek se před odchodem do šaten povedl i Chomutovu, když nejprve ve dvojnásobné přesilovce vyrovnal Kraft a o 17 sekund později v klasické přesilovce skóroval i Lapšanský.

V nástupu do druhé třetiny Chomutov zvýšil už na 4:2 a Orcta v brance Ústí nahradil Francouz. Ústečtí pak ve třetí třetině dokázali vyrovnat, ale když už se zdálo, že šlágr kola dospěje k prodloužení, rozhodl 30 sekund před koncem o vítězství Chomutova svým druhým gólem v zápase Hafenrichter. Výsledek pak do prázdné branky ještě zpečetil Hruška.

Třetí Olomouc prohrála 2:5 v Písku, kterému se doma náramně daří a pošesté ze sedmi posledních zápasů před vlastními diváky zvítězil. Jihočeši si v prvních dvou třetinách vypracovali čtyřbrankový náskok, Melka pak v závěru završil hattrick.

Neuspěla ani čtvrtá Jihlava, která podlehla 2:4 v Litoměřicích. I těm se vydařil nástup, ze tří šancí v první třetině vytěžil Stadion tři branky. Jihlavští dokázali odpovědět dvěma góly, ale v dresu Litoměřic zářil autor hattricku Kloz.

Beroun v Třebíči třikrát vedl, nakonec vyhrál v prodloužení 4:3. Venku zvítězily i Hradec Králové a poslední Most, naopak Šumperk potvrdil, že doma body neztrácí: Kadaň porazil 4:2.

30. kolo první hokejové ligy:
Chomutov - Ústí nad Labem 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
Branky: 13. a 60. Hafenrichter, 20. Kraft, 20. Lapšanský, 22. Gajovský, 60. Hruška - 13. a 54. Ludvík, 13. Rod, 35. Šagát. Rozhodčí: Vampola - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:7, navíc Hřebejk (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3918.
Třebíč - Beroun 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. a 25. Havlíček, 58. M. Přibyl - 7. a 18. D. Přibyl, 35. Pavel, 63. Barák. Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 950.
Písek - Olomouc 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 24., 35. a 60. Melka, 4. a 34. Kudrna - 39. Kolouch z tr. střílení, 46. Bartoň. Rozhodčí: Kubičík - Tureček, Rychlý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 870.
Šumperk - Kadaň 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Hulva, 11. Holík, 43. Cink, 53. Haas - 16. Skořepa, 32. Novák. Rozhodčí: P. Würtherle - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 1000.
Litoměřice - Jihlava 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky: 8., 13. a 49. Kloz, 7. Novák - 15. Hodek, 52. Jeslínek. Rozhodčí: Kubeš - Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Kolafa (Jihlava) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1050.
Havlíčkův Brod - Most 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 15. Pavlík, 29. Kostourek - 33., 37. a 59. Ondráček, 19. Nedrda, 30. Rohan. Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 727.
Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Branky: 14. Král, 26. Jonák, 37. Moravec - 9. a 52. Koudelka, 50. Poživil, 54. Moskal. Rozhodčí: Hejduk - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 365.