Hokejisté Ústí a Chomutova v první lize odskočili Olomouci

Vedoucí duo v první hokejové lize dnes zvýšilo svůj náskok. Ústí nad Labem před nejslabší návštěvou sezony 1039 diváků zvítězilo nad beznadějně posledním Mostem 6:3. Druhý Chomutov porazil Hradec Králové 3:1 a má už devítibodový náskok před třetí Olomoucí, která podlehla v Havlíčkově Brodě. Na vítězství domácího Rebela 6:4 se hattrickem podílel Němec.

Ústí přivedl do vedení už v 17. sekundě Ludvík a po druhé brance Kováře se diváci těšili na obdobný brankový příděl, jaký potkal Most doma s Chomutovem. Ale do konce první třetiny měl pak více práce ústecký brankář Falter. Gólman hostující z pražské Sparty kapituloval po dorážce Klímy, ale zlikvidoval šance Ondráčka a Charouska.

V úvodu druhé třetiny nevyužilo Ústí minutovou přesilovku pět na tři, třetí branku přidal až v následující převaze o jednoho muže Ludvík a Rod získal Lvům tříbrankový náskok. Ten do 42. minuty snížil Most na 4:3 a měl šance na vyrovnání. Ale sólo Roubíka a trefa Zemana do prázdné branky v závěru zpečetily výhru domácích.

Chomutov v páté minutě s Hradcem Králové prohrával, když domácí obrana zaspala a Tvrdík v přečíslení otevřel skóre. Severočeši měli po celý zápas převahu, ale góly dokázal dát jen v 10. a 25. minutě z přesilovek. Hradec vyzkoušel power play umocněnou vyloučením jednoho z domácích hráčů, Pulpán však do prázdné brány podtrhl desáté vítězství Chomutova v řadě.

Páté Benátky nastoupily proti Berounu s osmi hráči extraligového Liberce v sestavě a zvítězily 3:1. O jejich výhře ve středočeském derby však rozhodli až v poslední třetině Víšek a Urban. Domácí tak bodovali po dvou předchozích nezdarech a utnuli sérii tří zápasů bez plného bodového zisku na vlastním ledě.

Naopak Písku se nepovedlo prodloužit sérii zápasů, ve kterých bodoval, když podlehl 1:3 čtvrté Jihlavě. Také Dukla si zajistila vítězství až v závěru díky trefě Kolafy a Čachotského, jenž skóroval do prázdné branky.

Skok o tři místa na osmou pozici se podařil Šumperku, který sice ztratil doma s Litoměřicemi dvoubrankové vedení, ale nakonec zvítězil 4:2. Na rozhodující góly přihrál Meluzínovi a Bruncovi obránce Sedlák.

32. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Kadaň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 32. Dolníček, 42. Havlíček, 44. Vondráček. Rozhodčí: Florian - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1160.
Chomutov - Hradec Králové 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Hruška, 25. Hafenrichter, 60. Pulpán - 5. Tvrdík. Rozhodčí: Schmejkal - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1664.
Ústí nad Labem - Most 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 1. a 22. Ludvík, 6. R. Kovář, 24. Rod, 56. Roubík, 60. Zeman - 14. T. Klíma, 35. Tvrdek, 42. T. Rohan. Rozhodčí: P. Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci 1039.
Benátky nad Jizerou - Beroun 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 7. Bulíř, 44. Víšek, 56. Urban - 10. Špelda. Rozhodčí: P. Würtherle - Komárek, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 327.
Havlíčkův Brod - Olomouc 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky: 4., 5. a 52. Němec, 23. Vondráček, 32. Protivný, 60. Semorád - 24. Bartoň, 33. Pekr, 41. Kucsera, 56. Haluza. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:8, navíc Kostourek - Lhotský oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1091.
Šumperk - Litoměřice 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 6. Holík, 15. Mičulka, 51. Meluzín, 57. Brunec - 25. Lenc, 46. Horčička. Rozhodčí: Horák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1036.
Písek - Jihlava 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Šperger - 2. Bezděk, 50. Kolafa, 60. Čachotský. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Frödl. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 890.