Hokejisté Olomouce zdolali v první lize Chomutov v rozstřelu

Ve středečním šlágru první hokejové ligy zvítězila třetí Olomouc nad druhým Chomutovem 4:3 po samostatných nájezdech a snížila svou ztrátu na něj na osm bodů. Hanáci v 58. minutě odvrátili zásluhou Pšurného hrozbu porážky a rozstřel rozhodl Kolouch. Svůj nájezd proměnil i Pšurný, zatímco hostující Pulpán s Hruškou ztroskotali na brankáři Žigárdym.

Osmibodový náskok v čele tabulky má Ústí nad Labem, které potvrdilo roli favorita na ledě Hradce Králové výhrou 4:2. Slovan rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 2:0.

V souboji čtvrté Jihlavy s pátými Benátkami nad Jizerou šli do vedení Středočeši, ale na Skořepův gól odpověděli domácí čtyřmi brankami. Vítězství si však Dukla zajistila třemi trefami až v závěrečné části.

Litoměřice se po dvou prohrách v domácí aréně probraly a deklasovaly Třebíč 8:2. Hlavní podíl na vysoké výhře měl Loskot, který nastřílel hned čtyři branky.

Poslední Most zdolal 4:3 Šumperk. Když v 56. minutě zvýšil Tvrdek svou třetí branku na 4:1 po domácí, vypadalo to, že si Most výhru v klidu pohlídá. Drakům ale stačilo jen 13 sekund v 58. minutě, aby koncovku dvěma góly ještě hodně zdramatizovali. Most již těsné vedení udržel.

Po pěti zápasech se dočkal tříbodové výhry Beroun, který rozstřílel Havlíčkův Brod 5:0. Domácí vyhnali třemi rychlými gól už v jedenácté minutě z branky Nerudu, kterého vystřídal Suchan, ale ani on čisté konto neudržel. S nulou naopak odjel z ledu Furch. Zápas okořenila pořádná bitka Sobotky s Moravou, kteří dostali tresty do konce utkání.

33. kolo první hokejové ligy
Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 21. Kolafa, 50. Maliník, 54. Hodek, 59. Čachotský - 12. Skořepa. Rozhodčí: Würtherle - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1082.
Kadaň - Písek 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Branky: 18. a 37. z trest. střílení Heřman, 15. Skořepa, 20. Ton, 36. Novák - 41. Melka, 52. Ferebauer. Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:5, navíc Malinský (Kadaň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 230.
Beroun - Havlíčkův Brod 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 4. Pavel, 6. Vlček, 11. Forman, 28. Žálčík, 39. Švagrovský. Rozhodčí: Svoboda - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:6, navíc Sobotka - Morava oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 250.
Hradec Králové - Ústí nad Labem 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 20. Koudelka, 58. Záhorovský - 6. Zeman, 36. Handlovský, 39. Klobouček, 48. Rod. Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 1091.
Olomouc - Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. Ministr, 33. Bartoň, 58. Pšurný, rozhodující sam. nájezd Kolouch - 1. Kraft, 34. Procházka, 34. Sikora. Rozhodčí: Horák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 1034.
Litoměřice - Třebíč 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky: 14., 16., 19. a 60. Loskot, 27. a 50. Horčička, 10. Lenc, 33. Hlusička - 12. Přibyl, 56. Finsterle. Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 1110.
Most - Šumperk 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 6., 29. a 56. Tvrdek, 33. Slavíček - 8. Haas, 58. Vrána 58. Mičulka. Rozhodčí: Florian - Frodl, Hejl. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 208.