Chomutov se dotáhl na rozdíl pěti bodů na vedoucí Ústí

Hokejisté Chomutova se v 34. kole první ligy dotáhli na rozdíl pěti bodů na svého největšího rivala z Ústí nad Labem, poté co hladce zdolali na domácím ledě berounské Medvědy 5:1. Lídr tabulky prohrál doma s třetí Olomoucí 3:5, když o čtyři branky hostů se postaralo útočné duo Haluza - Zbořil. V tradičním regionálním derby mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, jednoznačně dominovali domácí, kteří svého soka porazili 8:0.

V Chomutově skóre otevřel v sedmé minutě berounský Jonáš, když trefil růžek branky nad Hanuljakovým ramenem. Překvapení se ale nekonalo. Procházka s Hruškou ještě před první přestávkou otočili skóre a také další góly padaly jen za záda berounského Furcha. Ten se v 50. minutě nechal vystřídat Slipčenkem, který další gól nepustil.

Hokejisté Olomouce na ledě vedoucího Ústí třikrát srovnali jednobrankové vedení Severočechů a v závěrečné třetině udeřili. Zbořil svojí druhou brankou v zápase poslal hosty poprvé do vedení, které pojistil při power play Haluza. Olomouc je po Písku teprve druhým týmem, který vyhrál Ústí. Žigárdy v brance hostů výborně nahradil olomouckou jedničku Kašíka.

Na prestižní derby s Jihlavou přišly v Havlíčkově Brodě skoro tři tisíce diváků. Domácí Rebelové svého rivala srazili do kolen už v první dvacetiminutovce, kdy překonali brankáře Novotného hned pětkrát. V závěrečném dějství pak přidali další tři zásahy a mohli slavit rekordní výhru 8:0.

Poslední Most si připsal další prohru, na domácím ledě podlehl hostům z Hradce Králové 1:3. V derniéře roku 2011 před svými fanoušky si šumperští hokejisté s velkými problémy s Třebíčí, uklidnění jim přinesl až Haasův gól dvě minuty přžed koncem. Písečtí se ve skvělé atmosféře, která vyvrcholila již tradiční charitativní akcí, darování plyšových hraček dětem z dětských domovů, dočkali prvního vítězství nad Litoměřicemi v sezoně. Benátky notně posílené několika hráči z extraligového Liberce zdolali hosty z Kadaně až na samostatné nájezdy, které rozhodl jako jediný úspěšný exekutor v třetí sérii domácí Král.

34. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Kadaň 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. J. Skořepa, 30. Jonák, 60. Moravec, rozh. nájezd Král - 5. Mikšovic, 15. Mazanec, 29. Fiala. Rozhodčí: Přikryl - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 6:10, navíc Niko (Benátky) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 368.
Písek - Litoměřice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 20. Suja, 54. Antončík, 60. Mrkvička - 19. Gengel. Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Adamec. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 1120.
Šumperk - Třebíč 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 10. a 59. Haas, 7. Meluzín, 28. Vrdlovec - 4. Dočekal, 45. Havlíček. Rozhodčí: Zubzanda - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1150.
Ústí nad Labem - Olomouc 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 7. R. Kovář, 25. P. Hořava, 42. Alinč - 11. a 56. Zbořil, 28. a 60. Haluza, 49. Ministr. Rozhodčí: Pavlovič - Flegl, Zika. Vyloučení: 6:8, navíc Bartoň (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2322.
Havlíčkův Brod - Jihlava 8:0 (5:0, 0:0, 3:0)
Branky: 19. a 46. Kostourek, 5. Zábranský, 9. Sova, 10. Křivohlávek, 18. Musil, 44. Polodna, 47. Ostrčil. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:6, navíc Švaňhal (H. Brod) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2830.
Most - Hradec Králové 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 57. Tvrdek - 21. Bendík, 28. Tvrdík, 59. Kadlec. Rozhodčí: Horák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 233.
Chomutov - Beroun 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Milan Procházka, 15. D. Hruška, 33. Haffenrichter, 43. Jíra, 48. Ondřej - 7. Jonáš. Rozhodčí: Würtherle - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1102.