Vedoucí Ústí poprvé v sezóně dvakrát za sebou prohrálo

Vedoucí tým první hokejové ligy Ústí nad Labem poprvé v sezoně prohrálo dva zápasy po sobě. V posledním letošním utkání podlehli Lvi na ledě Berouna 4:5 po samostatných nájezdech. Jejich náskok před druhým Chomutovem, který už v pondělí v předehrávce 35. kola vyhrál v Jihlavě 2:6, se za poslední kola snížil na tři body.

Favorizované Ústí prohrávalo ve druhé třetině už o tři branky, ale dokázalo vyrovnat a zajistit si alespoň bod. Zápas ukončil v páté sérii nájezdů David Jonáš, jenž proměnil všechny tři nájezdy. Domácí obránce prožil povedený večer, protože už předtím v 31. minutě zvýšil na 4:1 z trestného střílení.

Třetí Olomouc nezaváhala s posledním Mostem a po vítězství 3:1 se vzdálila čtvrté Jihlavě na rozdíl osmi bodů, přičemž stejné manko má sama na Chomutov. Benátky nad Jizerou, Hradec Králové i Havlíčkův Brod, které mají zatím v první osmičce pro play off náskok před pronásledovateli, shodně prohrály.

Benátky podlehly v Litoměřicích 4:5 po samostatných nájezdech, když v rozstřelu kraloval Marek Loskot, který se trefil hned dvakrát. Hradec Králové prohrál doma 2:3 po samostatných nájezdech se Šumperkem, jemuž se podařilo upevnit si osmé místo. Havlíčkův Brod nenavázal na kanonádu z derby z Jihlavou (8:0) a prohrál v Kadaní 1:4. Ze hry o boj o play off není ani předposlední Třebíč, která má po vítězství nad Pískem na osmičku ztrátu jen šesti bodů.

První hokejová liga - 35. kolo:
Třebíč - Písek 3:2 (0:0, 3:0, 0:2), Beroun - Ústí nad Labem 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0), Hradec Králové - Šumperk 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0), Kadaň - Havlíčkův Brod 4:1 (1:0, 0:0, 3:1), Litoměřice - Benátky nad Jizerou 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 4:2, 0:2 - 0:0), Olomouc - Most 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).