Hokejisté Ústí odskočili Chomutovu na rozdíl šesti bodů

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli ve 37. kole první ligy i díky dvěma gólům Robina Kováře a Jaroslava Roubíka 6:2 v Kadani a odskočili v čele tabulky na šest bodů Chomutovu. Piráti nestačili na Litoměřice.

Chomutovští prohrávali už 2:5, ale mohutným závěrem se dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky. Vyrovnání měl na holi v posledních sekundách zápasu hostující útočník Hruška.

Překvapení kola se urodilo na ledě trápící se Jihlavy, která prohrála už čtvrtý zápas v řadě. Tentokrát si tři body ze stadionu čtvrtého týmu tabulky odvezl poslední Most za vítězství 3:2. Přitom lepší vstup do utkání si Dukla nemohla přát. Už v první minutě totiž vystřelil Hubáček a na brankové čáře ležící puk dorazil do sítě Jeslínek. Hosté však obrátili vývoj utkání z 1:0 na 1:3 a nakonec se radovali z teprve páté výhry za tři body v sezoně.

Olomouc potvrdila v moravském derby roli favorita a i díky třem využitým přesilovkám přehrála Šumperk hladce 5:1.

První derby Vysočiny nového roku rozhodli v Třebíči hosté z Havlíčkova Brodu na začátku třetí třetiny, kdy se během minuty prosadili Němec a Kostourek. Domácí sice zápas ještě zdramatizovali, ale hosté si tři body za vítězství vzít nenechali. Pojistku přidali při závěrečné power play.

Pořadí v tabulce si prohodily Hradec s Benátkami. Východočeši vyhráli 2:1 na ledě Berouna, který poprvé vedl jako hlavní trenér dosavadní asistent odvolaného Jiřího Doležela Miloš Pecka. Benátky neuspěly i přes brzké vedení na ledě Písku, jenž otočil vývoj skóre na konečných 3:1.

První hokejová liga - 37. kolo:
Písek - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 26. Nouza, 34. Šperger, 37. Nedorost - 2. Jech. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 930.
Kadaň - Ústí nad Labem 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Branky: 13. Mikšovic, 46. Fiala - 2. a 27. Kovář, 29. a 37. Roubík, 30. Lev, 52. Černý. Rozhodčí: Wágner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 490.
Beroun - Hradec Králové 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 56. Malý - 9. Tvrdík, 22. Moskal. Rozhodčí: Horák - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 400.
Třebíč - Havlíčkův Brod 3:5 (0:1, 1:0, 2:4)
Branky: 28. a 52. Havel, 57. Laš - 55. a 60. Semorád, 2. Musil, 43. Němec, 44. Kostourek. Rozhodčí: Schmejkal - Flégl, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2140.
Olomouc - Šumperk 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 14. Kucharczyk, 22. Marosz, 26. Pšurný, 44. Ministr, 47. Bartoň - 25. Vrdlovec. Rozhodčí: Florian - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 1825.
Litoměřice - Chomutov 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)
Branky: 29. a 33. Rudovský, 18. Loskot, 27. Vobořil, 48. Gengel - 16. Sikora, 16. Jíra, 57. Seman, 58. Hruška. Rozhodčí: Hejduk - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620.
Jihlava - Most 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 1. Jeslínek, 43. Hodek - 8. Vrtek, 24. Přeučil, 42. Vachovec. Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1256.