Ústí vede první hokejovou ligu před Chomutovem už jen o bod

Hokejisté Chomutova se po 41. kole první ligy přiblížili na pouhý bod k vedoucímu Ústí nad Labem, které porazilo až po samostatných nájezdech Benátky nad Jizerou 3:2 a na tříbodové vítězství čeká už tři zápasy. Chomutov si naproti tomu snadno poradil s Havlíčkovým Brodem a doma ho přehrál 5:1.

Hosté přitom měli skvělý vstup do utkání a už ve třetí minutě překonali Řehoře, kterému ukončili dva zápasy trvající neprůstřelnost. Domácí hned za minutu mohli odpovědět, ale Gajovský nařízené trestné střílení neproměnil. V desáté minutě ale vyrovnal Kraft a od té chvíle na ledě existovalo pouze domácí mužstvo, které jen kvůli výbornému Suchanovi v brance hostí nevstřelilo více než pět branek.

Ústečtí hokejisté mohli být rádi, že zápas dovedli do samostatných nájezdů, ve kterých se pak stal jediným úspěšným střelcem Šagát. Benátky se předtím už v osmé minutě dostaly do dvougólového vedení a zbytek zápasu se nesl v duchu dobývání hostující branky. Vyrovnání přišlo až v 58. minutě, kdy při hře bez brankáře uspěl útočník Daniel Boháč.

V duelu týmů z dolní poloviny tabulky Kadaň zvítězila v Berouně 7:4 a hattrickem se na tom podílel Jiří Charousek.

Jihlavu dotáhl k výhře 4:1 nad Šumperkem osmatřicetiletý útočník Daniel Hodek, který si připsal tři body za dvě branky a jednu přihrávku. Povedený zápas prožil i obránce Kolafa, jenž mu se třemi přihrávkami zdatně sekundoval.

Hradečtí hokejisté se po dvou venkovních prohrách opět představili před domácím publikem, proti trápící se Třebíči potvrdili, že doma se jim daří, a zvítězili 5:1. V novém roce Východočeši na domácím ledě neztratili ani bod. Hradec rozhodl utkání ve druhém dějství, kdy svému soupeři nastřílel tři branky a ujal se vedení 4:0.

Zkušený útočník Radim Kucharczyk rozhodl utkání mezi Olomoucí a Litoměřicemi, když jako jediný ve čtvrté sérii samostatných nájezdů dokázal překonat hostující brankáře Přikryla a zajistil druhý bod pro hanácký celek za výhru 3:2. Trefil se předtím i v normální hrací době.

V Mostě se zrodila jednoznačná výhra Písku 4:0. Domácí hokejisté podruhé po sobě na svém ledě nevstřelili ani gól.

Most - Písek 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. Ferebauer, 24. Všetečka, 28. Nouza, 42. Hluchý. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 177.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 17. Pajič, 59. Daniel Boháč, rozhodující nájezd Šagát - 2. Jonák, 8. Skalický. Rozhodčí: Dvořák - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2245.
Jihlava - Šumperk 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 37. a 52. Hodek, 38. Čachotský, 58. Vysloužil - 26. Vrdlovec. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Hejl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 1123.
Chomutov - Havlíčkův Brod 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 10. Kraft, 20. Hřebejk, 28. Dajovský, 37. Hruška, 52. Palin - 3. Zábranský. Rozhodčí: Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 2750.
Hradec Králové - Třebíč 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. a 27. Kubeš, 9. Moskal, 40. Koudelka, 59. Hendrich - 53. Sedláček. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Wesley. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1152.
Beroun - Kadaň 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Branky: 26. a 34. Kupec, 3. Besser, 46. Poletín - 15., 30. a 39. Charousek, 36. Diviš, 53. Skořepa, 58. Kůs, 59. Stoklasa. Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 250.
Olomouc - Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Vodný, 20. a rozhodující sam. nájezd Kucharczyk - 35. Lenc, 47. Loskot. Rozhodčí: Würtherle - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 1028.