Hokejisté Ústí porazili ve šlágru Chomutov a udrželi si vedení

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli ostře sledované severočeské derby s Chomutovem 3:2 a v přímém souboji o první místo v tabulce první ligy si udrželi vedení. Před svým dnešním soupeřem, kterého ve čtvrtém utkání v sezoně poprvé porazili v řádné hrací době, mají po 43. kole čtyřbodový náskok.

Od úvodní minuty se hrál vyrovnaný a bojovný hokej s extraligovým nasazením a návštěvou 4670 diváků. Oba rivalové v derby výborně bránili. V 18. minutě přivedl Ústí do vedení Roubík, jenž v přesilovce překonal Řehoře střelou z prostoru mezi kruhy. Necelou minutu po přestávce vyrovnal chomutovský Hřebejk po spolupráci s Kraftem. V polovině zápasu nevyužili hosté téměř minutovou přesilovku pět na tři, ve 34. minutě zase neproměnil domácí Hořava trestné střílení nařízené za Hruškův faul v brankovišti.

Ústí znovu vrátil vedení 15 sekund před koncem druhého dějství střelec dne Roubík, jenž potrestal vyloučení Endála, ve 43. minutě ale vyrovnal po rychlém brejku Jíra. Vítězný gól Ústí zaznamenal necelé dvě minuty před koncem Robin Kovář, poté co zblízka propasíroval puk za Řehořova záda. Závěrečná hra Chomutova bez brankáře vyrovnání nepřinesla.

Ústí nad Labem - Chomutov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 18. a 40. Roubík, 59. R. Kovář - 21. Hřebejk, 43. Jíra. Rozhodčí: R. Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4670.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 21. Tvrdík, 48. Kubica - 1. Krejčík, 26. Jonák, 49. Skořepa, 53. Král. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8, navíc Moskal (Hradec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1015.
Kadaň - Šumperk 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Andres, 14. Fiala, 23. Polák, 60. Heřman - 39. Velecký. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Skoumal (Šumperk) 10 min. Bez využití. Diváci: 430.
Most - Havlíčkův Brod 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 15. Slavíček, 25. Vrtek, 29. Tvrdek, 57. T. Rohan - 16. Kostourek, 27. Zohorna, 54. Jelínek. Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Špůr. Vyloučení: 8:7 Využití: 2:1. Diváci: 211.
Beroun - Třebíč 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Dietz, 28. Vondráček. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. Diváci: 250.
Olomouc - Písek 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 34. Ondrušek, 36. Kucharczyk - 30. a 32. Nouza, 45. Šperger. Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 872.
Dukla Jihlava - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 16. Čachotský, 50. Hodek - 21. Novák. Rozhodčí: Vampola - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 4:8, navíc Vobořil a Šinágl (oba Litoměřice) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 997.